20. 4. Marcela

Zítra: Alexandra

Nástrahy v kyberprostoru

Datum konání: 14. 11. 2023

Včera v rámci preventivního programu k nám zavítala paní Šťastová, která s žáky 4. a 5. třídy probírala téma nástrahy v kyberprostoru.  Beseda se skládala nejenom z diskuze, ale také skupinové práce žáků. Věřím, že tento program byl pro žáky přínosný.

Finanční gramotnost

Dnešní beseda pro žáky 2. stupně byla zaměřena na finanční gramotnost, kterou nám představil finanční poradce Honza Vintr. S kamarádem spoluvlastní kancelář v Uherském Hradišti, která se zabývá právě finančním poradenstvím.

Kompas aktivního občanství, Erasmus+

‘I am a citizen of the world’ Desiderius Erasmus (1466-1536).

Exkurze sedmáků do Památníku Velké Moravy

Datum konání: 3. 11. 2023

Dne 3. 11. jsme se společně vydali na cestu plnou zážitků a dobrodružství – do expozice o Velké Moravě. Přemístili jsme se do tehdejších dob prostřednictvím vystavených exponátů a skvělého výkladu paní průvodkyně Tománkové. Dozvěděli jsme se jak Moravané žili a jak se oblékali.

Beseda TFA

Datum konání: 2. 11. 2023

Michal Janováč na besedě v naší škole

Letošní spolupráce s hasiči pokračuje. Naši školu navštívil náš bývalý žák, dlouholetý člen SDH a rodák ze Salaše Michal Janováč. Od dětství se věnuje hasičskému sportu a své zkušenosti neustále rozšiřuje o nové aktivity.

„Podpora (nejen) školní úspěšnosti“ beseda pro rodiče

Zveme všechny zájemce z řad rodičů na besedu

Halloween ve školní družině 2023

V měsíci říjnu jsme poměrnou část trávili venku. Počasí je tak krásné, že by bylo škoda toho nevyužít. Děti hrály různé venkovní hry, malovaly křídami, skládaly obrázky z listů... A poslední říjnový den jsme slavili Halloween. Děti přinesly drobné občerstvení, měli jsme různé soutěže a hry.

Středověký Krakov

Datum konání: 30. 10. 2023

V pondělí, 30. 10. 2023 nás čekalo brzké vstávání. Již v pět hodin jsme totiž vyráželi za poznáním - tentokrát do polského Krakova. Navzdory prvotním drobným obtížím proběhla cesta tam bez komplikací (snad kromě příliš velkého množství vypité kávy a z toho vyplývajících následků).

Škola očima pamětníků

Jak vyučovat historii? Jak se s žáky zaměřit na život v minulosti? V páté třídě si vyučující spojili výuku vlastivědy a českého jazyka, žáci zase pozvali svoje prarodiče. A všichni tak společně prožili dvě vyučovací hodiny, které byly zajímavé a inspirativní.

Futsalový turnaj v Boršicích

Datum konání: 25. 10. 2023

Ve středu 25. 10. se uskutečnil již 6. ročník futsalového turnaje o pohár ředitele školy. Poslední dvě vystoupení na tomto turnaji pro nás znamenali prvenství. Letošní ročník byl velmi bojovný a zápasy byly napínavé až do samého konce.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti