18. 4. Valérie

Zítra: Rostislav

Adaptační kurz

Datum konání: 12. 9. 2022 - 15. 9. 2022

Od pondělního rána do čtvrtečního poledne se žáci 4. a 6. třídy zúčastnili adaptačního kurzu na Vápenicích. Pro žáky byl připraven pestrý program v podobě pohybových her, které byly propojeny s učivem. Dále pak myšlenkové hry na utužení třídního kolektivu a následné vyvození třídních pravidel.

Čarodějný les na Salaši

V rámci celoroční hry jsme  po  zábavném čtení a psaní s Harry Potterem vyjeli na Salaš, kde jsme v lese, rozdělení do našich čarodějnických kolejí, lovili mozkomory. Byli jsme  všichni úspěšní! Vylezli jsme na rozhlednu, sbírali a poznávali byliny, podzimní plody i jedlé houby.

Beseda pro rodiče

V letošním školním roce jsme se rozhodli uspořádat několik besed pro rodiče. Témata nevolíme náhodně, ale vychází přímo z podnětů rodičů. První beseda Jak naučit děti se učit přilákala do naší školy na padesátku rodičů. Skvělí lektoří Mgr. Marek Tvrdoň /dlouholetý ředitel ZŠ/ a Mgr.

Žákovský parlament v novém školním roce

Přesně před týdnem ve čtvrtek 8. 9. 2022 se žákovský parlament poprvé sešel v novém školním roce v novém složení. Vlastně ne tak úplně novém.

Čarodějný pátek u druháků

První projektový pátek byl úžasný! Ráno jsme začali kouzelnými bobulkami proti uřknutí, které přinesl Tobík.

Žákovský parlament zahájil svoji práci

Ve škole i v letošním roce pokračuje práce žákovského parlamentu. Dnes se poprvé sešli zástupci z jednotlivých tříd. Pozdravila je i ředitelka školy a popřála jim dobrou spolupráci a skvělé nápady při jejich práci. Koordinovat a pomáhat budou v letošním roce žákům naši vyučující PhDr.

Školní rok se rozjel

Druhý týden školního roku už je v plném proudu. Ve třídách 1. stupně vyučující zahájili s žáky celoroční motivační hry. Prváci se skvěle adaptují na novou školu, třídu i paní učitelky. Mimochodem mají paní učitelky dvě, které učí v tandemu.

Environmentální učebna

Vybavení environmentální učebny ZŠ Velehrad

Záhájení školního roku 2022/23

Vykoupat, odvšivit, učesat, oblíct! Ráno půjde do školy! Tu nejlepší školu mu dáme, protože na to má!

Školní vzdělávací program

Naše škola od prvního školního dne přechází na školní vzdělávací program Tvoříme barevný svět na ZŠ Velehrad. Po celý minulý školní rok vyučující pracovali na změně tohoto dokumentu. Zásadní změny se týkají vyučovacího přemětu informatika, který budeme učit od 4. třídy v každém ročníku.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti