16. 4. Irena

Zítra: Rudolf

Vzácná návštěva

Navštívili nás poslední Přemyslovci! Takovou vzácnou návštěvu jsme ještě nezažili. Bylo to několik králů a také svatých. Doprovázel je i český lev.  Víte, proč má dva ocasy?

Předškolička s medvědem

Datum konání: 25. 5. 2021

Každé první setkání je plné očekávání. Natož jde-li o setkání budoucích prvňáčků s novou paní učitelkou.

Zprávy z 1. stupně

Po velkém návratu do školy jsme kreativní. Malujeme podle předlohy, ale také podle Piccassa. Slavíme světový den včel. Zajímáme se o nejrůznější živočichy, ale rádi si také zasportujeme na našem hřišti.

Mezinárodní setkání Erasmus+

Kdyby byla běžná situace, hostili bychom v únoru žáky a učitele z pěti evropských škol. Kdyby byla běžná situace, měli bychom už za sebou setkání v Rumunsku v říjnu 2020. Jenže všichni víme, že situace běžná není, a proto se termín prvního setkání několikrát musel přesunout.

Květen ve školní družině

Hurá! Už jsme zpět ve školní družině. Začátkem měsíce jsme ještě nemohli být spolu. Vše se v dobré obrátilo. Jsme zpět a moc si to užíváme. Zapojili jsme se do soutěže A. C. Stojanovi k narozeninám. A protože nás výtvarné činnosti baví, pustili jsme se ještě do tvorby barevných konviček.

Okresní kolo matematické olympiády

Žačka pátého ročníku Eliška Matějková se 19. května 2021 v den svých jedenáctých narozenin zúčastnila okresního kola matematické olympiády, kategorie ZS.

Pasování na čtenáře - první krok

Datum konání: 18. 5. 2021

Jaro už je v plném proudu a pomalu se blíží konec školního roku. A s tím je pro prvňáčky spojena důležitá událost – pasování na čtenáře.

Sběr elektroodpadu 20. 5. 2021

Datum konání: 20. 5. 2021

Vážení žáci a rodiče,

Talentovky ZUŠ UH

Základní umělecká škola Uherské Hradiště,pobočka Velehradpořádá

Žáci přijatí k povinné školní docházce

V měsíci dubnu proběhl zápis do 1. ročníku. Do nové 1. třídy nastoupí ve školním roce 2021/22 23 prváčků. Na nové žáky se těší třídní učitelka Mgr. Kristýna Balounová. Výuka v nové první třídě bude v hlavních předmětech probíhat v tandemu. Znamená to, že v jeden okamžik budou ve třídě 2 vyučující.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti