16. 4. Irena

Zítra: Rudolf

Můj kreslený hrdina

Naše škola se zapojila do eTwinningového projektu My Cartoon Hero /Můj kreslený hrdina/. V rámci tohoto projektu, do kterého jsou zapojeny zahraniční školy, se žáci seznamují s novými aplikacemi, ale také budou mít možnost setkat se a seznámit se s novými kamarády přes platformu Zoom.

Starověké muzeum

V posledních hodinách dějepisu se naši šesťáci začali věnovat starověkým dějinám. Vysvětlili si, co bylo předpokladem ke vzniku prvních států. Pověděli si, které starověké státy budou ve zbytku školního roku poznávat.

Pythagoriáda

Datum konání: 2. 11. 2021

Začátkem listopadu proběhla na naší škole celostátní matematická soutěž Pythagoriáda. Tato soutěž je určena všem žákům 6., 7., 8. a 9. ročníků ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Žáci řešili 15 úloh bez použití kalkulaček a tabulek.

Týden se Šmodrchou

Minulý týden k nám v hodině čtení zavítal podivný tvor jménem Šmodrcha. Vypadal jako kocour, ale jakýsi zpřeházený. Dostali jsme za úkol popsat, jak vypadá, vymyslet, jak se jmenuje, jaký je, jaké má koníčky, kde bydlí a co si přeje ze všeho nejvíc.

Bobřík informatiky

Datum konání: 17. 11. 2021

I v letošním roce se zúčastnili žáci naší školy soutěže Bobřík informatiky. Tato soutěž je předmětová soutěž pro žáky středních a základních škol, podporovaná MŠMT.

Čtvrtletní hodnocení

V tomto období pravidelně pořádáme třídní schůzky a konzultace pro rodiče. Nebude tomu jinak ani letos. Jen změna organizační. Nabízíme rodičům setkání formou on- line. Nejdříve ale domů pošleme čtvrtletní hodnocení - známky. K nim přidáme také hodnocení formativní.

Ozoboti v páté třídě

Datum konání: 5. 11. 2021

Páťáci představili svým mladším spolužákům z 1. stupně ozoboty. Předvedli jim, co všechno tito malí roboti umí, jak se programují pomocí barevných kódů, jak se pohybují po playgroundu - hrací ploše a jak reagují na zvolené příkazy.

Scénická čtení na ZŠ Velehrad

Ve středu 3. listopadu 2021 se žáci 1. stupně zúčastnili scénického čtení a to díky vzácné návštěvě herců Davida Vackeho, Ireny Vackové a Jiřího Hejcmana.

Mravenečci

Datum konání: 4. 11. 2021

V první a druhé třídě to žilo jako v mraveništi. Děti si vyzkoušely, jak to u mravenců chodí, jaké mají pracovní povinnosti a jak mají rozdělené pracovní funkce.  A tak se staly mravenčími královnami, chůvičkami, stavitelkami, strážkyněmi, sběračkami a lovkyněmi.

Nejen Halloween v ŠD

I když jsme se celý měsíc připravovali na strašidelný poslední den v říjnu, stihli jsme i spoustu dalších aktivit venku i vevnitř. Na své si přišli sportovci, výtvarníci, počtáři i tanečníci.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti