16. 4. Irena

Zítra: Rudolf

Exkurze sedmáků do Památníku Velké Moravy

Datum konání: 3. 11. 2023

Dne 3. 11. jsme se společně vydali na cestu plnou zážitků a dobrodružství – do expozice o Velké Moravě. Přemístili jsme se do tehdejších dob prostřednictvím vystavených exponátů a skvělého výkladu paní průvodkyně Tománkové. Dozvěděli jsme se jak Moravané žili a jak se oblékali.

Beseda TFA

Datum konání: 2. 11. 2023

Michal Janováč na besedě v naší škole

Letošní spolupráce s hasiči pokračuje. Naši školu navštívil náš bývalý žák, dlouholetý člen SDH a rodák ze Salaše Michal Janováč. Od dětství se věnuje hasičskému sportu a své zkušenosti neustále rozšiřuje o nové aktivity.

„Podpora (nejen) školní úspěšnosti“ beseda pro rodiče

Zveme všechny zájemce z řad rodičů na besedu

Halloween ve školní družině 2023

V měsíci říjnu jsme poměrnou část trávili venku. Počasí je tak krásné, že by bylo škoda toho nevyužít. Děti hrály různé venkovní hry, malovaly křídami, skládaly obrázky z listů... A poslední říjnový den jsme slavili Halloween. Děti přinesly drobné občerstvení, měli jsme různé soutěže a hry.

Středověký Krakov

Datum konání: 30. 10. 2023

V pondělí, 30. 10. 2023 nás čekalo brzké vstávání. Již v pět hodin jsme totiž vyráželi za poznáním - tentokrát do polského Krakova. Navzdory prvotním drobným obtížím proběhla cesta tam bez komplikací (snad kromě příliš velkého množství vypité kávy a z toho vyplývajících následků).

Škola očima pamětníků

Jak vyučovat historii? Jak se s žáky zaměřit na život v minulosti? V páté třídě si vyučující spojili výuku vlastivědy a českého jazyka, žáci zase pozvali svoje prarodiče. A všichni tak společně prožili dvě vyučovací hodiny, které byly zajímavé a inspirativní.

Futsalový turnaj v Boršicích

Datum konání: 25. 10. 2023

Ve středu 25. 10. se uskutečnil již 6. ročník futsalového turnaje o pohár ředitele školy. Poslední dvě vystoupení na tomto turnaji pro nás znamenali prvenství. Letošní ročník byl velmi bojovný a zápasy byly napínavé až do samého konce.

Obhajoby absolventských prací

Datum konání: 24. 10. 2023

Dnešní den, úterý 24. 10. 2023, byl pro naše deváťáky dnem významným. Na cestě k dospělosti udělali první velký krok, jímž se staly veřejné obhajoby absolventských prací. Jejich témata si vybírali již na konci osmého ročníku.

Změny ve školním řádě

V našem školním řádě došlo k drobným změnám. Ve škole využíváme elektronické žákovské knížky, proto jsme ze školního řádu vypustili veškeré informace o papírových žákovských knížkách a jejich příloze.

Výuka matematiky v osmičce

Datum konání: 13. 10. 2023

V pátek osmáci využili získané vědomosti o Pythagorově větě při řešení praktických úkolů. Počítali délku zábradlí, výšku dveří a o jak málo si zkrátí cestu do školy, když nepůjdou po chodníku. Pythagorova věta v praktickém životě by nyní pro naše osmáky neměla být žádný problém.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti