16. 4. Irena

Zítra: Rudolf

Devítka se připravuje na absolventky

V naší škole je mnohaletou tradicí, že žáci devátého ročníku pracují na ročníkové práci, absolventce, kterou pak prezentují před svými solužáky a učiteli. Téma práce si žáci volí na konci osmého ročníku, aby mohli sbírat materiál pro svoji absolventku, připravovat se na ni.

Učíme se hrát na boomwhackers

Datum konání: 8. 10. 2021

Všichni víme, že se nejlépe a nejrychleji učíme nápodobou. A tak jsme této skutečnosti využili a páťáci ukázali druhákům, jak se hraje na boomwhackers - barevné trubky, které jsou laděny v tónech stupnice.

Žákovský parlament zahájil svoji činnost

Od konce září začal pracovat ve škole opět žákovský parlament. Zástupci z řad žáků jsou voleni svými spolužáky ve třídě a společně se pak setkávají při schůzkách. V letošním školním roce se vyměnili vyučující, kteří žákům v parlamentu pomáhají. Phdr. Šárka Mošťková a Mgr.

Výroční zpráva 20-21

V pondělí 4. 10. 2021 se sešla Školská rada. Jedním z hlavních bodů programu bylo schválení výroční zprávy za školní rok 2020/21. Dokument, který školská rada schválila najdete v odkazu Škola - Základní údaje - Školní dokumenty.

Stavíme budoucnost aneb inspirujeme se v přírodě

Datum konání: 1. 10. 2021

Dnes se žáci 9. třídy zúčastnili akce s název Stavíme budoucnost aneb inspirujeme se v přírodě, kterou pořádala Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město. Úvodní část zahrnovala prezentaci o oborech, které se zde vyučují s následným vypracováním orientačního testu profesního typu.

Spolupráce

V každém kolektivu je spolupráce, ochota naslouchat, ohleduplnost a kamarádství hodně důležité.

Příjemné setkání ve škole

Datum konání: 24. 9. 2021 - 25. 9. 2021

V pátek 24. září se ve škole sešli žáci 5. třídy se svými rodiči, třídním učitelem a paní asistentkou. Rodiče si ve třídě poslechli zajímavý koncert. Žáci hráli skladbičky na Boomwhackers  s doprovodem z Youtube, také se hrálo na flétny, housle a zazpívali jsme písničku s doprovodem na kytaru.

Poznáváme – adaptační pobyt šesťáků

Datum konání: 21. 9. 2021 - 23. 9. 2021

V předposledním zářijovém týdnu nového školního roku vyrazili žáci šesté třídy na adaptační pobyt, jehož cílem bylo poznávání. Zavítali jsme do českého pohraničí. Konkrétně do Stříbrnic v podhůří Králického Sněžníku.

Pohádkové pátky v jedničce!

Stala se věc nevídaná! Místo dětí dneš přišla do školy roztodivná zvířátka. A tak jsme byli celý den sice ve škole, ale i v ZOO. S Káťou a Škubánkem jsme zachránili opičku Zuzanku, o které jsme si pak zahráli divadlo.

Nemo ve školní družině

Hledá se Nemo, to je téma, se kterým se školní družina bude potkávat po celý rok. V každém měsíci děti budou s Nemem nejenom tvořit, ale i poznávat zajímavá témata, ale také se doví, co se v měsíci právě odehrává. V průběhu roku děti nasbírají mušličky za splněné úkoly nebo aktivitu.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti