18. 4. Valérie

Zítra: Rostislav

Tvořivá dílna k nové koncepci školy

V pondělí odpoledne se v naší škole sešli zástupci rodičů, zřizovatele, školské rady a vyučujících, aby společně pracovali na nové vizi naší školy.

Halloween ve výtvarné výchově

Čtvrtek 31. října se nesl ve výtvarné výchově v duchu Halloweenu. Do čtvrté a šesté třídy zavítal Duch. Připomněl všem tradice a zvyky tohoto svátku. Děti luštily halloweenskou křížovku a potom tvořily - dýně odkrývací technikou, kostlivce z vatových tyčinek, koláž kostlivce s pavučinou.

Provoz školy 6. 11. 2019

Provoz školy 6. 11. 2019 proběhne beze změn.

Vztahy v 1. třídě - Primární prevence

Dnes jsme se s žáky 1. třídy v rámci primární prevence rizikového chování zaměřili na vztahy ve třídě. První aktivitou byla pohybová hra, kdy si žáci stoupli do kruhu a vyměnili si vždy místo ti, co mají něco společného. Například si vyměnili místo ti, kdo rádi zpívají, kdo rádi chodí do školy.

Halloween ve družině

Datum konání: 23. 10. 2019

Vrátíme-li se zpět v čase, jistě si každé dítko, které navštěvuje školní družinu, vzpomene na krásně strávené halloweenské odpoledne. Před prázdninami jsme totiž slavili Halloween.

30 let svobody

Výzva!

Primární prevence - Vztahy ve 2. třídě

Dnes, 25. října, jsme se s žáky 2. třídy v rámci primární prevence rizikového chování zaměřili na vztahy ve třídě. Na úvod jsme si zahráli pohybovou hru „Molekuly aneb co máme společného“, kdy žáci tvořili molekuly na základě toho, co mají společného.

Prváčci v knihovně Velehrad

Dnes jsme navštívili velehradskou knihovnu a znovu si připomněli Den stromů. Paní knihovnice Veronika Mergentalová si pro nás připravila spoustu zajímavostí. Nové informace o stromech jsme vstřebávali všemi našimi smysly...

V modřanské knihovně se to hemžilo lichožrouty

Datum konání: 25. 10. 2019

Krásný říjnový čas jsme využili k návštěvě modřanské knihovny. Tamější knihovnice paní Eva Turecká umí potěšit každou čtenářskou dušičku, a tak pro děti ze 3. třídy připravila představení knih, které by stály za přečtení. A jako bonus nás čekala četba z knihy Lichožrouti autora Pavla Šruta.

Divadlo vs. kino

Datum konání: 23. 10. 2019

Moc jsme se těšili, že navštívíme hudební divadlo. Ale jak to bývá .... všechno bylo jinak.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti