24. 4. Jiří

Zítra: Marek

No Backpack Day

Datum konání: 23. 6. 2023

Dnes si pro nás deváťáci ve spolupráci s žákovským parlamentem připravili akci "No Backpack Day". Pro nás všechny to znamenalo přinést si do školy věci, které normálně nosíme v aktovce nebo batohu, v nějakém originálním "zavazadle".

Významné osobnosti regionu

Datum konání: 21. 6. 2023

Dnes dopoledne jsme vyrazili s žáky 7. a 8. třídy na Brdo. Hlavním cílem ale nebyla pouze vycházka na rozhlednu. Sedmáci již podruhé instalovali na rozhledně výsledky svého projektu. Tentokráte na téma Významné osobnosti regionu.

Fotbalový turnaj

Dnes se uskutečnil poslední turnaj v tomto školním roce, jež probíhal mezi spřátelenými školami mikroregionu. Jednalo se turnaj fotbalový a konal se v Osvětimanech. Mezi našimi reprezentanty byli chlapci 2.

Závěrečná předškolička - Už to víme!

Datum konání: 20. 6. 2023

V úterním slunečném odpoledni se setkali děti, rodiče a pedagogové na závěrečné předškoličce. Konečně byla odtajněna informace o nových třídních učitelkách. Od září budou 1. třídu vyučovat paní učitelky Mgr. Kamila Hozíková a Mgr. Kateřina Švecová.

Film se zmrzlinou za odměnu

Datum konání: 19. 6. 2023

V kině Hvězda v Uherském Hradišti proběhlo dlouho očekávané vyhodnocení literární soutěže Píšu povídky, píšu básně a výtvarné soutěže Ex Libris pořádané Knihovnou BBB UH.

Závěrečné práce 2023

Ve čtvrtek 15. 6. 2023 se v hale naší velehradské základky konalo velké setkání, jehož iniciátory byli páťáci. Nechyběla ale ani paní ředitelka, jejich třídní učitelka, paní asistentky, rodiče, prarodiče a sourozenci.

Setkání prvního stupně nad projekty

První stupeň si dnes ráno  na společném setkání vzájemně představil projekty, na kterých v poslední době pracoval.

Pasování na čtenáře

Datum konání: 13. 6. 2023

V úterý 13. 6. v 16:30 proběhlo pasování prváčků na čtenáře. V rámci tohoto slavnostního obřadu se seznámili s místním mnichem, který jim přiblížil historii vzniku knih.

"Chlast je droga" - beseda s Petrem Harazinem

Datum konání: 13. 6. 2023

V úterý 13. 6. do naší školy dorazil Petr Harazin, hudební skladatel a frontman skupiny Nebe, který si pro naše žáky z 6. – 9. třídy připravil besedu „Chlast je droga“.

Mateřská škola v hledáčku objevitelů

Datum konání: 12. 6. 2023

Třeťáci zase postoupili v cestě objevitelů a tentokrát se vypravili do školky. Vzpomínky na školku byly stále živé, a tak návrat do jejich prostor si žáci náramně užili.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti