29. 3. Taťána

Zítra: Arnošt

Technické problémy odstraněny

Vážení rodiče, podařilo se nám vyřešit technický problém. Bakaláři opět fungují. Děkujeme za pochopení!

Cyklotrial

Minulý pátek 2. 6. se uskutečnil již tradiční závod s názvem Cyklotrial. Žáci od 5. do 9. třídy soutěžili v trojboji, který zahrnoval běh, plavbu na kánoi a jízdu na kole. Letošní ročník doplnili i závodníci ze ZŠ a MŠ Tupesy a  dále ZŠ a MŠ Buchlovice.

Hledáme kuchařku na zástup

Do školní jídelny naší Základní školy hledáme kuchařku nebo pomocnou kuchařku na zástup.

Exkurze třeťáků v Alucastu

Datum konání: 2. 6. 2023

Třeťáci se vypravili do provozu firmy Alucast Tupesy. Byla to jejich další meta na cestě objevitele. Prohlídka firmy byla velice zajímavá a všichni zaměstnanci byli vstřícní a trpěliví. Průvodkyně provozem dětem celý proces výroby podrobně vysvětlila a ukázala.

Dnes učí deváťáci

Datum konání: 1. 6. 2023

Naši deváťáci si v hodině výtvarné výchovy připravili pro prváčky tangramy a přinesli jim je ukázat. Naučili se skládat nejenom čtverec, ale i koně, strom, rybu, žraloka a spoustu dalších zajímavých obrázků.

Úspěch v literární soutěži

Datum konání: 31. 5. 2023

Ve středu 31. 5. proběhlo v Uherském Hradišti vyhlášení literární soutěže "Píšu povídky, píšu básně", kterou každoročně vyhlašuje knihovna BBB v Uherském Hradišti. Letošním tématem byla dobrá zpráva. V krajském kole získala 1. místo v kategorii 1. - 3. třída poezie Anastázie Ševčíková.

Cyklovýlet Halda

Datum konání: 31. 5. 2023

Páťáci na škole v přírodě

Minulý týden v pondělí 22. 5. 2023 vyrazili páťáci na školu v přírodě. Tématem celého pobytu bylo cestování v čase.

Závěrečný report od přírodních detektivů

Na letošní závěrečné schůzce přírodních detektivů ve čtvrtek 25. května jsme podnikli dobrodružnou výpravu. Vedly nás tajné vzkazy. Zvládli jsme splnit všechny úkoly, i když to nebylo vždy snadné. Třeba najít na louce bršlici, utrhnout si kopřivu a projít s ní stezku zarostlou lesní divočinou.

Výukový program v ZŠ Buchlovice

Ve středu 24. května se žáci 4. třídy zúčastnili výukového programu, který si pro ně připravili učitelé a žáci ze ZŠ Buchlovice. Program byl zaměřen na ukázky vlastností látek, fyzikální, optické a chemické jevy.

Předškolička aneb Pojďme do ZOO
Knihovna v obležení
Podporujeme „Den Downova syndromu“
Matematický klokan