23. 4. Vojtěch

Zítra: Jiří

Tvoření v MŠ

První adventní neděle ohlásila blížící se Vánoce a naši prvňáčci se vydali na návštěvu do MŠ. Přišli předškolákům ukázat své zvonečky a také je pozvat, aby i oni přinesli a pověsili své zvonečky, které budou součástí výzdoby naší školy.

Jedeme z Afriky

Datum konání: 18. 11. 2022

V pátek ráno za zpěvu písniček o Africe dorazila do školy na Velehrad delegace 19 „Afričanů“. Výpravu přivedli známí čeští cestovatelé v čele s Emilem Holubem. Delegaci také tvořili zástupci států od Egypta až po Jihoafrickou republiku.

Ředitelské volno 9. 12.

V souladu s § 24, odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) v platném znění, vyhlašuje ředitelka školy z organizačních a technických důvodů na den 9. 12. 2022 ředitelské volno.

Celoroční hra u prváčků

Prostřednictvím celoroční hry se tento týden prváčci seznamují s dalším zajímavým povoláním - vinař. A pomáhá jim také jejich kamarádka Evelínka - plyšová žabka. Ta postupně navštěvuje rodiny našich dětí, kde tráví víkendy. Společné zážitky pak děti vypráví ve škole.

Příjemná setkání...

Datum konání: 22. 11. 2022

...ve druhé a třetí třídě.

Keramika nás baví

Keramický kroužek má v naší škole již dlouholetou tradici. Ani letos jsme ji neporušili a po dlouhém čekání, které prostě k výrobě keramiky patří, si naši šikovní keramici začínají odnášet své okouzlující výtvory domů.

Setkání parlamentu s vedením školy

Datum konání: 15. 11. 2022

V úterý 15. 11. se zástupci parlamentu ze všech tříd sešli s vedením školy, aby přednesli svoje návrhy na zlepšení, nápady na společné akce nebo další otázky či připomínky.

Páťáci pomáhají prváčkům!

Páťáci v rámci výuky praktických činností vyrobili pro naše prvňáčky pomůcku do matematiky. Díky ní se jim daří rychlou a hravou formou procvičovat rozklady čísel, sčítání i odčítání. Páťákům patří poděkování za to, jak se svého úkolu zhostili.

Podzim s ukrajinskými dětmi

Datum konání: 14. 11. 2022

V pondělí 14. 11. jsme využili krásného počasí a vydali jsme se s ukrajinskými žáky do podzimní přírody. Po cestě k lesu jsme nasbírali kamínky a listy a učili se pojmenovávat věci kolem sebe - cesta, plot, jedle, smrk, chata, zahrada a další. U lesa jsme doplnili sbírku přírodnin klacíky.

Pozvánka na třídní schůzky

Vážení rodiče, blíží se čas našeho společného setkání v jednotlivých třídách.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti