18. 4. Valérie

Zítra: Rostislav

Námořníci a piráti u předškoláků

Navštívili jsme naše kamarády předškoláky ve školce a pozvali je na první předškoličku a karneval. Předali jsme jim vyrobené dárečky, naučili je námořnickou písničku, oni na oplátku naučili nás tu jejich oblíbenou.

Letem finančním světem

Datum konání: 1. 2. 2023

Pololetí je za námi

Poslední den prvního pololetí proběhl opět v režii školního parlamentu. Byl to den slavnostní, naše prváčky čekalo úplně první vysvědčení. To obdrželi z rukou deváťáků, kteří je doprovázeli první školní den. Vysvědčení naše nejmenší žáky opravdu nadchlo a s radostí nám všem zazpívali písničku.

Ples ZŠ Velehrad 2023 - oficiální video

Datum konání: 21. 1. 2023

Kochejte se, sledujte, sdílejte, posílejte.

Scénické čtení - workshop

V závěru minulého týdne se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili workshopu scénického čtení pod vedením herce Davida Vackeho. Po sérii mluvních cvičení pracovali s textem a zkoušeli, jakým způsobem je možno ovlivnit jeho náladu a působení na diváky.

Fotky z plesu

Ve fotogalerii si  můžete prohlídnout fotky z plesu.

Návštěva předškoláků v MŠ Velehrad

Ve čtvrtek 26.1. navštívila speciální pedagožku třídu předškoláků v MŠ Velehrad. Právě probíhalo téma: „LETEM SVĚTEM“, kde se děti připravovaly na let na severní pól do Arktidy.

Zazpívej, slavíčku 2023

Datum konání: 8. 2. 2023

Ples 2023

V sobotu 21.1.2023 se uskutečnil ples Základní školy a Kruhu přátel při Velehradě. Tradičně na plese vystoupili žáci 9. třídy, kteří zvolili téma plesu Unforgettable dance neboli Nezapomenutelný tanec.

Když nás opouští spolužačka

Anastasiia přišla do naší školy po přestěhování na Velehrad. Nejen v osmé třídě si našla spoustu kamarádů a přátel. V pátek se její spolužáci z osmičky dozvěděli, že Anastasiia se s ukrajinskou rodinou bude opět stěhovat, tentokrát to nebude jen několik kilometrů. Novým domovem se stane Německo.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti