Změny ve školním řádě

V našem školním řádě došlo k drobným změnám. Ve škole využíváme elektronické žákovské knížky, proto jsme ze školního řádu vypustili veškeré informace o papírových žákovských knížkách a jejich příloze.

Výuka matematiky v osmičce

Datum konání: 13. 10. 2023

V pátek osmáci využili získané vědomosti o Pythagorově větě při řešení praktických úkolů. Počítali délku zábradlí, výšku dveří a o jak málo si zkrátí cestu do školy, když nepůjdou po chodníku. Pythagorova věta v praktickém životě by nyní pro naše osmáky neměla být žádný problém.

Projekt Doprava u druháků

Datum konání: 9. 10. 2023 - 13. 10. 2023

Tento týden probíhal ve druhé třídě projekt s názvem Doprava. Děti si celý týden moc užily, o čemž se můžete přesvědčit v naší fotogalerii.

Přírodovědný klokan

Datum konání: 11. 10. 2023

I v letošním školním roce se naši deváťáci a osmáci zapojil do soutěže Přírodovědný klokan. Během 40 minut je čekalo 24 zajímavých otázek z matematiky, fyziky, chemie, přírodopisu, zeměpisu a všeobecných znalostí. Při řešení úloh žáci nesměli používat kalkulačku ani tabulky.

Deváťáci a návštěva Úřadu práce v Uherském Hradišti

Datum konání: 12. 10. 2023

Žáci devátého ročníku se dnes vypravili na návštěvu Úřadu práce v Uherském Hradišti. V průběhu zhruba dvouhodinové debaty se zabývali tématem volby povolání a snažili se postihnout předpoklady, které je k výkonu konkrétního zaměstnání předurčují.

Návštěva plná vzpomínek a kulturních zážitků

Datum konání: 12. 10. 2023

Vracet se na známá místa vyvolává řadu kouzelných vzpomínek. Tak tomu dnes bylo také s prvňáčky. Ti přijali pozvání paní učitelek z mateřské školy, aby navštívili školku a zhlédli připravené pásmo předškoláků.

Projektová výuka v osmičce a devítce

Téma Člověk provázelo během minulého týdne naše osmáky. Pythagorova věta a její využití v praxi, měření proporcí člověka (váha, výška, obvod pasu, rozpažení) a následné výpočty BMI, plochy těla, tělesné výšky a rozpažení, ABSI (A Body Shape Index), určitě zajímavá výuka matematiky.

Výroční zpráva 2022-23

Pokud se chcete vrátit k událostem loňského školního roku, můžete si přečíst Výroční zprávu školy.

Afrika nebo Svět v pohybu

Výuku a její témata jsme chtěli přiblížit reálnému světu i na druhém stupni naší školy. Proto jsme po celý týden učili v souvislostech, jedno téma v ročníku propojovali s učivem.

Přírodní detektivové v novém školním roce

Přírodní detektivové opět v akci! Ve čtvrtek 5. října jsme měli první schůzku v tomto školním roce. Vyrazili jsme, jak jinak, do našeho Háje. Zkoumali jsme tentokrát hodně detailně a dopodrobna. Zaměřili jsme se totiž na mravence.

Předškolička aneb Pojďme do ZOO
Knihovna v obležení
Podporujeme „Den Downova syndromu“
Matematický klokan