Pomůžeme?

Datum konání: 17. 6. 2019

I v letošním roce se naše škola zapojí do podpory ONKA. ONKA je neziskový spolek rodičů dětí, které prošly onkologickým onemocněním. Na základě jejich zkušenosti sdružení pomáhá ostatním rodičům, kteří se ocitli ve stejné situaci.

Jak se staví škola

Vážení rodiče, spoluobčané, absolventi, přátelé školy,

Pasování prváků na čtenáře

Datum konání: 13. 6. 2019

"Ve jménu písmenek a slabikáře, pasuji tě na čtenáře...."

Poslední předškolička

Ve čtvrtek 13. 6. proběhla v naší škole poslední předškolička. Budoucí školáci jsou ve škole jako doma, zapojili se do zajímavé výuky, kterou zahájil vyučující Pavel Pospíšil. Rodičům byla představena třídní učitelka Andrea Andrýsková, která se na svoje budoucí žáčky moc těší.

Mezipředmětová výuka

Datum konání: 12. 6. 2019

Ve středu 12. 6. se žáci 6. třídy stali součástí  mezipředmětové výuku. To znamená, že hodina přírodopisu se prolínala s hodinou zeměpisu. Žáci byli rozděleni do 4. skupin, ve kterých vypracovávali předem stanovené úkoly. Hodina byla zakončena prezentací již zmíněných úkolů.

Mastičky od Pavlínky - "Dnes učí moje maminka"

Datum konání: 12. 6. 2019

Umíte si vyrobit mastičku z čerstvých bylinek - jitrocele, sedmikrásky a řebříčku?

Parlamentáři na ZŠ Za Alejí

Datum konání: 7. 6. 2019

Dne 7. 6. 2019 vyjeli parlamentáři školy na návštěvu základní školy Za Alejí do Uherského Hradiště.

Unlimited Africa

V pátek 7. června 2019 navštívil naši školu známý cestovatel, spisovatel a fotograf, pan Richard Jaroněk. Během dvou vyučovacích hodin seznámil žáky třetího až devátého ročníku se zajímavostmi pojícími se k černému kontinentu.

Žížaly v Senátu

Datum konání: 6. 6. 2019

6. června se brzo ráno s napětím vydávají Eliška Suchánková, Šimon Mergental a Tadeáš Hájek do Prahy. Tento den se zde koná slavnostní vyhodnocení výsledků 3. ročníku soutěže „Přeměna odpadů na zdroje“. Do této soutěže se přihlásili s videoprojektem „Vermikompostování“.

S družinou na Živé vodě

Datum konání: 6. 6. 2019

Dnešní odpoledne strávila družina na Živé vodě, kde děti kreslily "nástěnné kresby", prošly stezku praturů, podívaly se do vodního tunelu a nakonec jsme se všichni svlažili v rybníčku.

Předškolička aneb Pojďme do ZOO
Knihovna v obležení
Podporujeme „Den Downova syndromu“
Matematický klokan