Ples 2023

V sobotu 21.1.2023 se uskutečnil ples Základní školy a Kruhu přátel při Velehradě. Tradičně na plese vystoupili žáci 9. třídy, kteří zvolili téma plesu Unforgettable dance neboli Nezapomenutelný tanec.

Když nás opouští spolužačka

Anastasiia přišla do naší školy po přestěhování na Velehrad. Nejen v osmé třídě si našla spoustu kamarádů a přátel. V pátek se její spolužáci z osmičky dozvěděli, že Anastasiia se s ukrajinskou rodinou bude opět stěhovat, tentokrát to nebude jen několik kilometrů. Novým domovem se stane Německo.

Scénická čtení o Čendovi a Alence

Ve středu 18. 1. 2023 naši školu zase po roce navštívila herecká skupina kolem pana Davida Vacke se svým scénickým čtením.

Další poznávání Velehradu - nejstarší historie

Datum konání: 16. 1. 2023

Žáci třetí třídy tentokrát za odměnu navštívili jedno z velehradských muzeí: Expozici VELEHRAD NA KŘIŽOVATKÁCH EVROPSKÝCH DĚJIN.

Lyžařský výcvikový kurz

Minulý týden se uskutečnil lyžařský výcvikový kurz, kterého se zúčastnili žáci 7. třídy a výběr žáků třídy 8. Jako loni jsme opět zavítali na Dolní Moravu. Ač nám z kraje týdne počasí moc nepřálo, tak nakonec jsme si všichni kurz užili.

Svátek Tří králů

6. ledna se slaví Slavnost zjevení Páně, lidově se svátku říká Tři králové. Tři králové byli mudrci z Východu, kteří navštívili Ježíše krátce po jeho narození v Betlémě a přinesli mu dary.

Ples školy 2023

V těchto dnech vrcholí přípravy našich žáků 9. třídy na velkou událost, ples školy.

PF 2023

Žákovské setkání

Datum konání: 21. 12. 2022

Ve středu 21. 12. 2022 se uskutečnilo první žákovské setkání v tomto školním roce. Organizace se opět ujal žákovský parlament a úplně poprvé se tohoto setkání zúčastnili naši prvňáčci.

Vánoční ping pong

Včera ve vzájemné spolupráci s TJ Velehrad proběhl vánoční ping pongový turnaj. Přihlásit se mohl kdokoliv z řad žáků. Celkem se turnaje zúčastnilo 18 jedinců. Atmosféra byla pohodová, žáci si turnaj užili a byli k vidění i vypjaté zápasy.

Předškolička aneb Pojďme do ZOO
Knihovna v obležení
Podporujeme „Den Downova syndromu“
Matematický klokan