17. 4. Rudolf

Vážení rodiče,

Projekt vermikompostérů pokračuje

Datum konání: 7. 5. 2021

Při vermikompostování se využívá schopnosti žížal přeměňovat rostlinné zbytky na velmi kvalitní organické hnojivo. Tento projekt na naší škole začal již v roce 2017, kdy ve škole vznikly první vermikompostéry.

ZUŠ Slovácko - talentovky

Máš vztah k umění, cítíš se být muzikantem? Nabíráme nové žáčky do hudebního oboru. Zveme tě k talentovým zkouškám...

Vaření s bylinami

Už jste někdy pili smoothie z divoce rostoucích bylin, banánu a jablek? Nebo jedli smažené hlízy topinambur? Žáci 4. a 5. třídy si mohli takové pití a jídlo připravit s lektorkou workshopu Vaření s bylinami paní Mergetalovou.

Návrat žáků 2. stupně

V pondělí 10. 5. 2021 se v rotačním systému vrací žáci 2. stupně ZŠ. V naší škole se nejdříve vrací žáci 6. a 9. třídy. Další důležité informace naleznou rodiče v Bakaláři.

Další projektový úkol aneb Velehrad Nature Challenge

Sedmikráska a jejích sedm krás

V úvodu hodiny výtvarné výchovy zabrousili čtvrťáci do učiva českého jazyka, aby si vysvětlili, co znamená slovo složené. Pak následovala motivační hádanka na květinu, kterou budou kreslit. Tato květina je snad v každém trávníku a její slovo je složené.

Aktivity ve škole

Vyučující se společně s žáky zapojují do nejrůznějších aktivit i v této nelehké době. Dětem tak chceme zpestřit jejich výuku. Ve výtvarné výchově, češtině, ale i vlastivědě si připomínáme výročí A. C. Stojana a zapojili jsme se tak do soutěže pro děti s názvem A. C. Stojanovi k narozeninám.

Konzultace pro rodiče

Minulý týden probíhaly v naší škole on – line konzultace. Rodiče tak mohli reagovat na další slovní hodnocení práce žáků, které společně připravili vyučující. Hodnotila se čtvrtletní práce žáků, výuka, ale také jejich přístup ke školní práci.

Den Země

Během tohoto týdne se 4. a 5. třída zúčastnily v rámci Dne Země sběru odpadků v okolí školy. Žáci si sběr užili a za naplněné tašky odpadků, které nemají v přírodě co dělat, jim patří velké díky!

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti