Motivační hra ve 2.třídě končí

Naše žáky z 1. stupně skřítek Hlaholníček provedl historií okolo Cyrila a Metoděje a seznámil je se stezkami, po kterých chodili Cyril a Metoděj. Druháci si zkusili psát hlaholicí, potom  pátrali po stopách Slovanů v muzeu a v lapidáriu.

Cyrilometodějské stezky

Datum konání: 27. 6. 2023

Dnes jsme se vydali po stopách našich předků. Putovali jsme totiž po jedné z tras Cyrilometodějských stezek. Ty spojují hlavní poutní místa v Polsku, České republice, Slovenské republice, Rakousku a Itálii. Zvolili jsme stezku vedoucí z Buchlovic na Buchlov, odtud pod Břesteckou skálu.

Deváťáci ve věznici v Uh. Hradišti

Datum konání: 26. 6. 2023

Žáci 9, třídy využili pozvánku Moravského zemského muzea  k bezplatné prohlídce areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti. Žáci se při komentované prohlídce seznámili s historií věznice, dozvěděli se, jaké jsou plány na přestavbu věznice.

Objevujeme sochařský ateliér

Datum konání: 16. 6. 2023

Malí objevitelé tentokrát zavítali do sochařského ateliéru akademického sochaře Otmara Olivy. Toto místo bylo pro děti téměř posvátné. Z tvůrčí atmosféry se jim tajil dech a  tak byl pro ně zážitek skoro nadpozemský. Na pana sochaře však měli spoustu zvídavých, ale také zvědavých otázek.

No Backpack Day

Datum konání: 23. 6. 2023

Dnes si pro nás deváťáci ve spolupráci s žákovským parlamentem připravili akci "No Backpack Day". Pro nás všechny to znamenalo přinést si do školy věci, které normálně nosíme v aktovce nebo batohu, v nějakém originálním "zavazadle".

Významné osobnosti regionu

Datum konání: 21. 6. 2023

Dnes dopoledne jsme vyrazili s žáky 7. a 8. třídy na Brdo. Hlavním cílem ale nebyla pouze vycházka na rozhlednu. Sedmáci již podruhé instalovali na rozhledně výsledky svého projektu. Tentokráte na téma Významné osobnosti regionu.

Fotbalový turnaj

Dnes se uskutečnil poslední turnaj v tomto školním roce, jež probíhal mezi spřátelenými školami mikroregionu. Jednalo se turnaj fotbalový a konal se v Osvětimanech. Mezi našimi reprezentanty byli chlapci 2.

Závěrečná předškolička - Už to víme!

Datum konání: 20. 6. 2023

V úterním slunečném odpoledni se setkali děti, rodiče a pedagogové na závěrečné předškoličce. Konečně byla odtajněna informace o nových třídních učitelkách. Od září budou 1. třídu vyučovat paní učitelky Mgr. Kamila Hozíková a Mgr. Kateřina Švecová.

Film se zmrzlinou za odměnu

Datum konání: 19. 6. 2023

V kině Hvězda v Uherském Hradišti proběhlo dlouho očekávané vyhodnocení literární soutěže Píšu povídky, píšu básně a výtvarné soutěže Ex Libris pořádané Knihovnou BBB UH.

Závěrečné práce 2023

Ve čtvrtek 15. 6. 2023 se v hale naší velehradské základky konalo velké setkání, jehož iniciátory byli páťáci. Nechyběla ale ani paní ředitelka, jejich třídní učitelka, paní asistentky, rodiče, prarodiče a sourozenci.

Předškolička aneb Pojďme do ZOO
Knihovna v obležení
Podporujeme „Den Downova syndromu“
Matematický klokan