16. 4. Irena

Zítra: Rudolf

Florbal Buchlovice

Dne 1.12. 2023 žáci 2.stupně  naší školy zaslouženě obhájili krásné třetí místo ve florbalovém turnaji v Buchlovicích .

Ve výchově k občanství se učíme od odborníků

Datum konání: 1. 12. 2023

Na naší škole se teď pár týdnů bude objevovat paní Iva Burešová, zkušená podniková ekonomka. Ve výchově k občanství otevírá našim sedmákům, osmákům i deváťákům brány do světa ekonomie. Spolupráce školy a rodičů je klíčová.

Konference žákovských parlamentů v ZŠ Za Alejí

Ve čtvrtek 23.11. se zástupci našeho žákovského parlamentu vypravili načerpat inspiraci do Uherského Hradiště na ZŠ Za Alejí, kde se konala Konference žákovských parlamentů. Naši školu reprezentovali Nicol Bílíková a Julie Toufarová z 5. třídy, Elena Toufarová a Barbora Sedláčková ze 6.

Bobřík informatiky 2023

Datum konání: 30. 11. 2023

I v letošním roce se zúčastnili žáci naší školy soutěže Bobřík informatiky. Tato soutěž je předmětová soutěž pro žáky středních a základních škol, podporovaná MŠMT.

Zeměpis a vrstevnice

Datum konání: 20. 11. 2023

V šesté třídě se žáci učí, že vrstevnice jsou čáry, které na mapě spojují body o stejné nadmořské výšce. Prakticky si toto učivo vyzkoušeli v hodinách zeměpisu, pracovních činnostech a výtvarné výchově. Úkolem žáků bylo vytvořit trojrozměrný model fiktivního kopce.

ČEPS Cup

Datum konání: 24. 11. 2023

V pátek se uskutečnil začátek celorepublikového turnaje ve florbale s názvem ČEPS Cup. Našimi reprezentanty byli žáci a žákyně 1. stupně ve složení: Jakub Menšík, Martin Lukáš, Daniel Lukáš, Eduard Slavík, Štěpán Grebeníček a Anna Křížová.

Slavnost slabikáře

Datum konání: 16. 11. 2023

Ve čtvrtek měli žáci v 1. třídě slavnostní den, kdy nás navštívili žáci 9. ročníku, aby prvňáčky provedli „Slavností slabikáře“ a otevřeli tak svět přenádherných příběhů a fantazie.

Nástrahy v kyberprostoru

Datum konání: 14. 11. 2023

Včera v rámci preventivního programu k nám zavítala paní Šťastová, která s žáky 4. a 5. třídy probírala téma nástrahy v kyberprostoru.  Beseda se skládala nejenom z diskuze, ale také skupinové práce žáků. Věřím, že tento program byl pro žáky přínosný.

Finanční gramotnost

Dnešní beseda pro žáky 2. stupně byla zaměřena na finanční gramotnost, kterou nám představil finanční poradce Honza Vintr. S kamarádem spoluvlastní kancelář v Uherském Hradišti, která se zabývá právě finančním poradenstvím.

Kompas aktivního občanství, Erasmus+

‘I am a citizen of the world’ Desiderius Erasmus (1466-1536).

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti