24. 4. Jiří

Zítra: Marek

Terénní měření

Datum konání: 10. 1. 2024

I když původně plánovaná exkurze ČOV nakonec ze zdravotních důvodů neproběhla, provedli jsme plánovaná meteorologická a hydrologická měření v terénu pomocí digitálních čidel PASCO.

Projekt Dnes učí rodiče

Třeťáci pokračují v projektu Dnes učí rodiče. Dnes pro ně připravili úžasnou hodinu Nick a Andrea Weld - Foresterovi, rodiče Lucase. Poutavé vyprávění o školství a životě v Anglii doplnili i o informace o Slovensku, rodné zemi paní Andrey. Byla to skvělá hodina, moc děkujeme!

E-shop spuštěn + Povánoční akce

Datum konání: 3. 1. 2024 - 24. 1. 2024

Dobrý den, rádi bychom Vám touto cestou opět předali odkaz na náš e-shop se školním oblečením. Nechali jsme si jako škola vytvořit svoji vlastní volnočasovou školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte níže a kterou je možné si aktuálně pořídit na našem eshopu zde: https://www.kraloveskoly.

Kolektivizace zemědělství

První lednovou hodinu dějepisu přišla do deváté třídy obohatit studentka Stojanova gymnázia Eliška Gabrielová. Blíže představila našim žákům problematiku „Kolektivizace zemědělství”.

Setkání v duchu piety

Do posledního školniího dne v tomto roce zasáhla nečekaná tragédie, která se včera udála v Praze.

ŠŤASTNÉ A VESELÉ v keramickém kroužku

I v keramice jsme se na Vánoce dlouho těšili. S přípravou na ně jsme začali již na konci října, protože každý výrobek potřebuje svůj čas. O to větší radost potom děti mají, když si své výrobky odnášejí domů.

Předvánoční čas na ZŠ Velehrad

Datum konání: 21. 12. 2023

Dnešní den jsme zahájili společným setkáním žáků naší školy, které bylo v režii žákovského parlamentu.

Přehazovaná

Dnes se v nedalekých Tupesích uskutečnil turnaj v přehazované pro dívky 6. - 7. třídy. Dívky podaly výborné výkony a jediným přemožitelem byly domácí děvčata z Tupes. Naše reprezentantky tedy vybojovaly krásné

Bruslení

Dnešní předvánoční bruslení se velmi vydařilo. Žáci si bruslení užili a někteří si zahráli i hokej. Všechny moc chválíme za sportovní výkony a pohodovou atmosféru, která nás od rána provázela. Na ledě zase všichni zářili jako hvězdy!

Pasování na čtenáře...prvňáčci se už připravují

Datum konání: 13. 12. 2023

Pasování na čtenáře...prvňáčci se už připravují!

Pozvánka pro předškoláky
Pozvánka pro předškoláky
Předškolička začíná
Nejenom domácí mazlíčci