Talentovky ZUŠ UH

Základní umělecká škola Uherské Hradiště,pobočka Velehradpořádá

Žáci přijatí k povinné školní docházce

V měsíci dubnu proběhl zápis do 1. ročníku. Do nové 1. třídy nastoupí ve školním roce 2021/22 23 prváčků. Na nové žáky se těší třídní učitelka Mgr. Kristýna Balounová. Výuka v nové první třídě bude v hlavních předmětech probíhat v tandemu. Znamená to, že v jeden okamžik budou ve třídě 2 vyučující.

Čestné prohlášení – Bakaláři

Datum konání: 11. 5. 2021

Vážení rodiče,

Projekt vermikompostérů pokračuje

Datum konání: 7. 5. 2021

Při vermikompostování se využívá schopnosti žížal přeměňovat rostlinné zbytky na velmi kvalitní organické hnojivo. Tento projekt na naší škole začal již v roce 2017, kdy ve škole vznikly první vermikompostéry.

ZUŠ Slovácko - talentovky

Máš vztah k umění, cítíš se být muzikantem? Nabíráme nové žáčky do hudebního oboru. Zveme tě k talentovým zkouškám...

Vaření s bylinami

Už jste někdy pili smoothie z divoce rostoucích bylin, banánu a jablek? Nebo jedli smažené hlízy topinambur? Žáci 4. a 5. třídy si mohli takové pití a jídlo připravit s lektorkou workshopu Vaření s bylinami paní Mergetalovou.

Návrat žáků 2. stupně

V pondělí 10. 5. 2021 se v rotačním systému vrací žáci 2. stupně ZŠ. V naší škole se nejdříve vrací žáci 6. a 9. třídy. Další důležité informace naleznou rodiče v Bakaláři.

Další projektový úkol aneb Velehrad Nature Challenge

Sedmikráska a jejích sedm krás

V úvodu hodiny výtvarné výchovy zabrousili čtvrťáci do učiva českého jazyka, aby si vysvětlili, co znamená slovo složené. Pak následovala motivační hádanka na květinu, kterou budou kreslit. Tato květina je snad v každém trávníku a její slovo je složené.

Aktivity ve škole

Vyučující se společně s žáky zapojují do nejrůznějších aktivit i v této nelehké době. Dětem tak chceme zpestřit jejich výuku. Ve výtvarné výchově, češtině, ale i vlastivědě si připomínáme výročí A. C. Stojana a zapojili jsme se tak do soutěže pro děti s názvem A. C. Stojanovi k narozeninám.