Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

Datum konání: 16. 1. 2024

V úterý 16. ledna proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Tradičně se konalo ve dvou kategoriích, 6.+7.tř. a 8.+9.tř.Písemné části se zúčastnilo z každé kategorie sedm žáků, do ústní postoupili čtyři nejlepší.

Lyžařský výcvikový kurz

Datum konání: 7. 1. 2024 - 12. 1. 2024

Minulý týden se naši sedmáci společně s některými žáky 8. a 9. třídy zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu. Domovem nám byla opět Dolní Morava. Žáci si pochvalovali nejenom samotné sjíždění svahů, ale také výborné počasí, skvělé jídlo, doprovodný program zakončený karnevalem a skvělou partu.

Ples základní školy 2024

Blíží se ples naší základní školy. Již tuto sobotu mladé dámy a pánové z 9. třídy zatančí svůj první tanec. Škola, její žáci a vyučující se na ples patřičně připravují. V hodinách pracovních činností se připravují lístky do tomboly, devítka připravila pozvánky a výzdobu.

Beseda s panem starostou v hodině občanské výchovy

Datum konání: 11. 1. 2024

Dnes naši školu poctil návštěvou pan starosta Velehradu Mrg. Aleš Mergental. Pan starosta se zhostil role přednášejícího a v hodině občanské výchovy žákům 6. třídy představil fungování obecní samosprávy.

Terénní měření

Datum konání: 10. 1. 2024

I když původně plánovaná exkurze ČOV nakonec ze zdravotních důvodů neproběhla, provedli jsme plánovaná meteorologická a hydrologická měření v terénu pomocí digitálních čidel PASCO.

Projekt Dnes učí rodiče

Třeťáci pokračují v projektu Dnes učí rodiče. Dnes pro ně připravili úžasnou hodinu Nick a Andrea Weld - Foresterovi, rodiče Lucase. Poutavé vyprávění o školství a životě v Anglii doplnili i o informace o Slovensku, rodné zemi paní Andrey. Byla to skvělá hodina, moc děkujeme!

E-shop spuštěn + Povánoční akce

Datum konání: 3. 1. 2024 - 24. 1. 2024

Dobrý den, rádi bychom Vám touto cestou opět předali odkaz na náš e-shop se školním oblečením. Nechali jsme si jako škola vytvořit svoji vlastní volnočasovou školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte níže a kterou je možné si aktuálně pořídit na našem eshopu zde: https://www.kraloveskoly.

Kolektivizace zemědělství

První lednovou hodinu dějepisu přišla do deváté třídy obohatit studentka Stojanova gymnázia Eliška Gabrielová. Blíže představila našim žákům problematiku „Kolektivizace zemědělství”.

Setkání v duchu piety

Do posledního školniího dne v tomto roce zasáhla nečekaná tragédie, která se včera udála v Praze.

ŠŤASTNÉ A VESELÉ v keramickém kroužku

I v keramice jsme se na Vánoce dlouho těšili. S přípravou na ně jsme začali již na konci října, protože každý výrobek potřebuje svůj čas. O to větší radost potom děti mají, když si své výrobky odnášejí domů.

Absolventky 2018
Návrh rozpočtu na rok 2019
Vánoční tvoření ve školní družině
Futsalová liga