24. 4. Jiří

Datum konání: 16. 3. 2022

...aneb filcování s babičkou ve 2. třídě

Setkání s předškoláky

Přivítali jsme v naší škole předškoláky, tentokrát i s jejich rodiči. Tématem první letošní předškoličky bylo zednické a opravářské řemeslo. Děti se tak hravou formou seznamovaly s činnostmi, které ke škole patří.

Dějepisná olympiáda 2022

Ačkoliv jsme v letošním školním roce bohužel nestihli z časových důvodů zorganizovat dějepisnou olympiádu tak, abychom mohli postoupit do okresního kola, rozhodli jsme se vyzkoušet alespoň školní kolo. Tím spíš když žáci osmé třídy projevili vlastní zájem.

YPEF

Datum konání: 11. 3. 2022

V pátek se vybraní žáci 7. a 8. třídy zúčastnili přírodovědné soutěže s názvem YPEF = Young People in European Forests = Mladí lidé v evropských lesích. Žáci pracovali ve tříčlenných skupinách, kdy měli za úkol vypracovat test a praktický úkol ve formě poznávačky.

"Ulovili" jsme další knihovnu!

Datum konání: 10. 3. 2022

Stejně jako se hledají "kešky", tak my pátráme po knihovnách. Dnes se dětem z 1. a 2. třídy podařilo navštívit knihovnu BBB v Uherském Hradišti, pobočka Kasárna.

Tvoření ve školní družině

Na jedno odpoledne se školní družina proměnila v tvořivou dílnu. Děti si vyzkoušely malování pomocí barevných bublin. Nejlepší částí pro ně bylo foukání brčkem do kelímku, v kterém byl smíchán roztok jaru s barvou a vodou. Náramně si odpoledne užily a vytvořily téměř umělecká díla.

MPP - prevence užívání návykových látek

V průběhu minulých dnů absolvovali žáci II. stupně výukový program zaměřený na prevenci zneužívání návykových látek. V jeho první části zjišťovali, jaké chemické látky obsahují např. cigaretový kouř, alkohol, lyfty, náplně do elektronických cigaret či energetické drinky.

Návštěva Obecního úřadu Velehrad

Minulost a současnost naší obce bylo téma, které nás přivedlo na Obecní úřad ve Velehradě. V nově zrekonstruované obřadní síni nás oficiálně přivítal pan starosta Aleš Mergental a paní účetní Jana Březinová.

Osmáci se sešli s naší školní psycholožkou

Datum konání: 1. 3. 2022

Mít navzájem ve třídě dobré vztahy. To chceme všichni - žáci i učitelé. A protože k dobrým vztahům přispívá, když se žáci vzájemně dobře znají a hodně toho o sobě ví.

Takový byl karneval očima třeťáků

Na karneval jsme se všichni moc těšili a náležitě si ho užili. O pestré a veselé masky nebyla rozhodně nouze. Členové žákovského parlamentu se postarali o zábavné úkoly, děti se "vlnily" do rytmu hudby a pro pobavení ještě připojujeme hlášku dnešního dne.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti