29. 3. Taťána

Zítra: Arnošt

McDonald‘s Cup

Včera se výběr žáků 4. a 5. třídy zúčastnil fotbalového turnaje McDonald‘s Cup. Ve skupině jsme poměřili síly se ZŠ Sportovní, ZŠ Za Alejí, ZŠ Bílovice a ZŠ Kunovice U Pálenice. Naši reprezentanti si vedli obstojně a ze 4 utkání se jim podařilo získat jednu výhru, jednu remízu a 2 prohry.

Výlet do Chřibů

Datum konání: 27. 4. 2022

Dnes opět vyrazili žáci 6. třídy do Chřibů. Tentokrát do oblasti Bunče na známá, ale i méně známá místa. Výlet začal na dolním konci obce Salaš. Odtud jsme se vypravili ke Zlacké studánce.

Divadelní workshop

Datum konání: 26. 4. 2022

Osmáci a deváťáci se zúčastnili divadelního workshopu, který pro ně připravili studenti Stojanova gymnázia.

Kdo mi to tady loupe perníček?

Datum konání: 26. 4. 2022

Žáky sedmé třídy včera čekalo sladké překvapení. Absolvovali výukový program týkající se ....perníku. V místním Turistickém centru si prošli výstavu věnovanou tomuto sladkému pamlsku a historii jeho výroby.

MPP - zdravá výživa, poruchy příjmu potravy

Datum konání: 26. 4. 2022

Existují důležitá témata, se kterými je třeba se seznámit a diskutovat o nich . Mezi ně patří i zdravý životní styl a debata o správném pohledu na své tělo a sebepřijetí. V rámci prevence jsme se žáky 9. třídy absolvovali besedu o zdravém životnímu stylu, správné skladbě potravy a pitném režimu.

OUR DREAM HOUSE

Datum konání: 25. 4. 2022

Protože ve dvou / a více/ se to " lépe táhne", pracovali jsme dnes v angličtině my třeťáci ve skupinkách na svém vysněném domě OUR DREAM HOUSE. Ani jsme si přitom nevšimli, že si opakujeme novou slovní zásobu a předložky - bez jejich použití by to totiž nešlo.

Biologická olympiáda

V pátek 22. 4. 2022 proběhlo okresní kolo Biologické olympiády, které se konalo na gymnázii v Uherském Hradišti. Celkově se olympiády zúčastnilo 34 soutěžících. Naši školu reprezentovala v kategorii D dvojice děvčat. Františka Stránská obsadila 15. místo a Anička Lorencová místo 18.

Zápis 2022

Zveme všechny předškoláky k zápisu do Základní školy, Velehrad, okres Uherské Hradiště.

Den Země 2022

Datum konání: 22. 4. 2022

Dnes jsme ve škole taky mysleli na naši přírodu a celý den jsme jí věnovali. Na prvním stupni měli první dvě hodiny plné aktivit zaměřených na vztah k přírodě, ochranu přírody a recyklaci. Potom žáci vyrazili do okolí školy a Velehradu pomáhat se sběrem drobných odpadků.

Gymnastický víceboj

Dnes se uskutečnil gymnastický víceboj II. stupně v Osvětimanech. Chlapci soutěžili v disciplínách - šplh na laně, shyby, počet přeskoků přes švihadlo za 1 minutu, počet kliků za 1 minutu, skok z místa a počet dřepů za 1 minutu.

Předškolička aneb Pojďme do ZOO
Knihovna v obležení
Podporujeme „Den Downova syndromu“
Matematický klokan