Školení asistentek pedagoga

Ve středu 3.11. v naší škole proběhlo školení asistentek pedagoga s názvem Metodická podpora asistentů pedagoga formou praktických doporučení, pod vedením lektorky Mgr. Bc. Věry Kreuzziegerové.

Divadelníci ze dvojky ve školce

Byli jsme pozváni, abychom zahráli dětem ve školce operku Zdeňka Svěráka Červená Karkulka. Rádi jsme přišli, zazpívali, zahráli... Dětem se prý divadlo moc líbilo!

Den otevřených dveří v 1. třídě

Datum konání: 1. 11. 2022

Včera v odpoledních hodinách proběhl den otevřených dveří v 1. třídě. Prvňáčci tedy přivedli rodiče do školy, aby jim ukázali, co už se za ty dva měsíce společně naučili.

Modlitba za Ukrajinu

Datum konání: 1. 11. 2022

Také s ukrajinskými žáky jsme se v tomto týdnu věnovali Halloweenu a Svátku dušiček. V pracovních listech jsme pojmenovali symboly těchto svátků, hledali rozdíly v tematických obrázcích, vybarvovali obrázek podle čísel, vystřihovali strašidýlka a vyráběli netopýří náramek na ruku.

Halloween v ŠD

Poslední říjnový den se nesl v duchu Halloweenu. Družina byla plná netopýrů, pavouků, duchů, kostlivců a čarodějů. Všechny masky si mohly zahrát zábavné hry, plnit úkoly, pochutnat si na dobrotách, zatančit si a užít si skvělou párty.

NA VRSTEVNICE S APLIKACÍ

Datum konání: 1. 11. 2022

V hodinách zeměpisu se žáci šesté učí o vrstevnicích. Dnes si mohli vyzkoušet převést své vlastní 2D návrhy do 3D modelů ostrovů. Žáci si na papír nakreslili vrstevnice a poté papír naskenovali aplikací LandscapAR, která jej převedla do 3D a z vrstevnic vytvořila ostrov.

Dýně a strašidla ve dvojce

Upekli jsme pravé ježibabí prsty. Vydlabali jsme dýně. Lovili jablka z lavoru pusou. Motali mumie. Hravou formou zopakovali češtinu, matematiku i angličtinu.

Pythagoriáda

Datum konání: 17. 10. 2022 - 21. 10. 2022

V týdnu od 17. - 21. 10. 2022 proběhla na naší škole celostátní matematická soutěž Pythagoriáda.Tato soutěž je určena všem žákům 6., 7., 8. a 9. ročníků ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Žáci řešili 15 úloh bez použití kalkulaček a tabulek.

Absolventské práce

Úterý 25. 10. bylo dlouho očekávané datum pro naše deváťáky. Tento den probíhala obhajoba jejich absolventských prací. Máme radost, že po dvouleté pauze zapříčiněné covidem, se letos vrátily obhajoby k původnímu scénáři.

Návštěva z MŠ

Datum konání: 25. 10. 2022

Divadelní představení u druháků

Naši žáci pozvali na návštěvu předškoláky z mateřské školy a připravili si pro ně bohatý program. Krátké divadelní představení známé pohádky O Červené Karkulce si připravili ve své třídě naši druháčci. U prvňáčků na ně čekala spousta zajímavých aktivit.