Přehazovaná

Včera sousední ZŠ a MŠ Tupesy hostila již tradiční předvánoční turnaj v přehazované pro 2. stupeň. Našimi reprezentanty byli žáci 8. a 9. třídy. Turnaj přinesl plno vyrovnaných zápasů, které mnohdy končili jen jednobodovým rozdílem. Naší žáci nenašli přemožitele a odvážejí si tedy 1. místo.

ČEPS florbal

V pátek 16. 12. 2022 se výběr žáků 1. stupně zúčastnil turnaje pod záštitou české florbalové unie. V základní skupině jsme poměřili síly se ZŠ Boršice, nad kterou jsme zvítězili v poměru 5:0. Dalším vyzyvatelem byla ZŠ Buchlovice, kterou jsme porazili 4:0.

Vánoční dílničky pro předškoláky

Vánoční dílničky pokračovali i dnes dopoledne a tentokrát si ozdobičky vyráběli nejen žáci prvního stupně, ale také předškoláci ze MŠ Velehrad a MŠ Clavicula.

Zvonečky zvonily na Vánočním setkání

Dveře naší školy se dnes zcela otevřely nejen žákům, ale také rodičům, přátelům a všem známým, kteří se rozhodli zpříjemnit si adventní čas v naší škole. Oblíbené vánoční dílničky nabídly mnoho možností, čím si zkrášlit nebo ozdobit svůj domov.

Dějepisná olympiáda 2022/23

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 se na naší škole uskutečnilo školní kolo dějepisné olympiády na téma „Rozdělený svět a Československo v něm – 1945 – 1992“. Soutěže se zúčastnilo jedenáct žáků osmého a devátého ročníku. Pochvalu si zaslouží všichni soutěžící.

Zvonečky z mateřské školy

Datum konání: 12. 12. 2022

Adventní čas a přípravy na Vánoce jsou již v plném proudu a celou budovou školy se prolíná vánoční nálada. Na výzdobě školy se však podílely nejen naši školáci, ale také jejich mladší kamarádi předškoláci.

Setkávání školních psychologů

Školní psycholog pracuje ve škole v týmu a v úzké spolupráci se všemi pedagogy. Ve své odbornosti je ve škole sám, proto velmi oceňuji, že se mohu pravidelně účastnit setkávání školních psychologů Zlínského kraje, v rámci kterých máme možnost vzdělávat se v různých oblastech (např.

Dárkonoši Slováckého muzea

Druháci dnes strávili příjemné dopoledne na krásně připravené  vánoční výstavě s doprovodným výukovým programem ve Slováckém muzeu v Uherském Hradišti.

CLASS 4 TEACHES IN CLASS 5? IT ISN´T A JOKE, IT´S REALITY!

Poznávat se jednotlivé třídy mohou i při hodinách anglického jazyka. Žákyně ze 4.tř. si pro starší žáky z 5.tř. připravila krátké představení svých spolužáků. Jejich úkolem bylo si co nejvíce informací poznamenat. Později si jednoho žáka vylosovali a anonymně popsali naopak čtvrťákům.

Mikuláš

Datum konání: 6. 12. 2022

I v letošním školním roce navštívil naši školu Mikuláš se skupinou čertů a andělem. Ukázalo se, že u nás ve škole máme samé hodné děti, protože čerti si žádného hříšníka neodnesli. Všechny děti dostaly sladkou nadílku.

Předškolička aneb Pojďme do ZOO
Knihovna v obležení
Podporujeme „Den Downova syndromu“
Matematický klokan