18. 4. Valérie

Zítra: Rostislav

Turnaj v přehazované

Ve čtvrtek 27. 4. se v Tupesích uskutečnil turnaj v přehazované pro děvčata II. stupně. Naše děvčata ve složení Barbora Gottwaldová, Dorota Pešlová, Lenka Bílková, Terezie Švecová, Aneta Husaříková, Tereza Maňásková a Nikola Slámová vybojovala krásné 3. místo.

Koncert žáků ZUŠ Slovácko potěšil

Datum konání: 25. 4. 2023

Krásné melodie z různých koutů světa v podání žáků ZUŠ Slovácko potěšily žáky a učitele 1. stupně. Naši mladí hudebníci a také spolužáci předvedli, že hraní na hudební nástroj je skvělá zábava, která vyžaduje hodně trpělivosti.

Čtvrťáci získali průkaz cyklisty

Žáci čtvrté třídy plnili na dopravním hřišti v Uherském Hradišti svoji první zkoušku mladého řidiče dopravního prostředku. Za splnění testu znalostí dopravních pravidel a jízdu na kole podle dopravních předpisů získali svůj první řidičský průkaz - průkaz cyklisty.

Pietní vzpomínka Salaš, Velehrad

Datum konání: 29. 4. 2023 - 30. 4. 2023

ZUŠ UH Talentovky 2023

Datum konání: 26. 4. 2023

Výsledky zápisu do Základní školy, Velehrad, okres Uh. Hradiště

Výsledky zápisu do Základní školy, Velrehrad, okres Uh. Hradiště pro školní rok 2023/24

Další okresní soutěž - tentokrát recitační

Datum konání: 21. 4. 2023

V pátek 21. dubna proběhlo v Uherském Hradišti okresní kolo malých recitátorů. Naše škola patřila mezi ty, které v tomto klání měly svého zástupce. Výborně nás reprezentovala Anastázie Ševčíková ze 3. třídy. Ve velké konkurenci sice nepostoupila, ale získala další cenné zkušenosti pro příští klání.

Zápis nových školáků 2023

Pozvali jsme předškoláky jako malé plavčíky k zápisu do 1. třídy. V pátek 21. 4. 2023 se jich v naší škole sešlo téměř třicet. Během plavby školou se svými kapitány se z nich stali piráti, kteří obdrželi nejen pamětní list, ale také byli do řad pirátů pasováni.

Den Země 2023

Datum konání: 21. 4. 2023

V naší škole jsme se také zapojili do oslav Světového dne Země, který se slaví každý rok 22. dubna. Tento den je věnován oslavě naší planety a zaměřuje se na to, jak ji můžeme ochránit a zachovat pro budoucí generace.

Okresní kolo BIO

V pondělí 17. 4. proběhlo okresní kolo biologické olympiády kategorie C v Uherském Brodě. Naši školu reprezentovaly dívky 8. třídy ve složení Veronika Pailová a Františka Stránská. Ačkoliv nedosáhly na stupně vítězů, tak předvedly slušné výkony, za které jim patří velké díky!

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti