Den Země 2023

Datum konání: 21. 4. 2023

V naší škole jsme se také zapojili do oslav Světového dne Země, který se slaví každý rok 22. dubna. Tento den je věnován oslavě naší planety a zaměřuje se na to, jak ji můžeme ochránit a zachovat pro budoucí generace.

Okresní kolo BIO

V pondělí 17. 4. proběhlo okresní kolo biologické olympiády kategorie C v Uherském Brodě. Naši školu reprezentovaly dívky 8. třídy ve složení Veronika Pailová a Františka Stránská. Ačkoliv nedosáhly na stupně vítězů, tak předvedly slušné výkony, za které jim patří velké díky!

Na skok v Anglii s našimi prváčky

14. dubna uplynulo 111 let od potopení slavného zaoceánského parníku Titanic. Byl vyroben v Anglii a jeho první a zároveň i poslední cesta mířila do Ameriky. Od té doby přitahovala a stále přitahuje zájem mnoha odborníků, ale i dětí. Je neuvěřitelné, kolik zajímavostí dokázali naši prváčci popsat.

ZUŠ Slovácko talentovky 2023

Hasičská zbrojnice - další místo k objevení

Datum konání: 19. 4. 2023

Zážitky třeťáků:

Přírodní detektivové v akci

S přírodními detektivy jsme se 17. dubna vypravili na zájezd do exotických i tajuplných krajin. Řidič autousu Maty Škrášek nás povozil - i když z toho nejstrašidelnějšího místa nám ujel. Všude nás čekali skvělí průvodci a provedli nás "místem v rámečku".

Matematická olympiáda

Datum konání: 12. 4. 2023

Ve středu 12. 4. proběhlo na Základní škole Staré Město okresní kolo Matematické olympiády kategorie Z6 - Z8. Naši školu reprezentovali Anna Krystová (Z6) a Michal Hlúšek (Z8). Oba úspěšně zvládli domácí kolo. Stali se úspěšnými řešiteli a postoupili do okresního kola.

Informace k zápisu do 1. třídy 21. 4. 2023

Vážení rodiče našich budoucích prvňáčků,

Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

V průběhu minulého týdne zastupovaly dvě žákyně 8. ročníku, Anna Lorencová a Veronika Pailová, naši školu v okresním kole Olympiády v českém jazyce. Svého úkolu se ujaly se ctí a získaly cenné zkušenosti do příštího roku. Moc děkujeme za reprezentaci.

Velikonoční dopoledne

Datum konání: 5. 4. 2023

Velikonoční dopoledne na prvním stupni bylo plné jarního tvoření, učení, sportování a spolupráce.

Předškolička aneb Pojďme do ZOO
Knihovna v obležení
Podporujeme „Den Downova syndromu“
Matematický klokan