25. 4. Marek

Zítra: Oto

Úřední hodiny léto 2023

V průběhu letních prázdnin je škola uzavřená.

Výsledky kontroly ČŠI

Měsíc červen byl v naší škole ve znamení výletů, ukončení školních projektů, ale i kontroly České školní inspekce. Po tři dny se paní inspektorky staly součástí naší školy, zajímala je výuka, klima školy, ale také školní družina a zájmové vzdělávání.

Slavnost ukončení školního roku

Tak jsme ve finále. Dnes proběhlo slavnostní ukončení školního roku. Patřilo nejdříve našim páťákům, kteří převzali od své třídní učitelky certifikát o ukončení 1. st. naší základní školy. A pak už jen samá slova chvály, díků, proložená slzami dojetí. Ro(c)k na vsi, to byl náš kolní rok.

Ve školní družině vyhrál Havraspár

Celoroční snažení ve školní družině je u konce. V našich Bradavicích se v souboji kolejí nejvíce dařilo Havraspáru. Po celý rok děti sbíraly razítka za splněné úkoly, mimořádné výkony a kamarádské chování. Nejen vítězové dostali sladkou odměnu. Přejeme Vám krásné a pohodové prázdniny.

Společné setkání ke konci školního roku

Datum konání: 29. 6. 2023

Dnes jsme se všichni společně sešli v tělocvičně, abychom navzájem sdíleli, čím žily třídy během druhého pololetí. Zástupci z každé třídy postupně povídali o svých ročníkových hrách, společných zážitcích na výletech, exkurzích, v rámci zajímavé výuky apod.

Závěrečná hra

Datum konání: 28. 6. 2023

Motivační hra ve 2.třídě končí

Naše žáky z 1. stupně skřítek Hlaholníček provedl historií okolo Cyrila a Metoděje a seznámil je se stezkami, po kterých chodili Cyril a Metoděj. Druháci si zkusili psát hlaholicí, potom  pátrali po stopách Slovanů v muzeu a v lapidáriu.

Cyrilometodějské stezky

Datum konání: 27. 6. 2023

Dnes jsme se vydali po stopách našich předků. Putovali jsme totiž po jedné z tras Cyrilometodějských stezek. Ty spojují hlavní poutní místa v Polsku, České republice, Slovenské republice, Rakousku a Itálii. Zvolili jsme stezku vedoucí z Buchlovic na Buchlov, odtud pod Břesteckou skálu.

Deváťáci ve věznici v Uh. Hradišti

Datum konání: 26. 6. 2023

Žáci 9, třídy využili pozvánku Moravského zemského muzea  k bezplatné prohlídce areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti. Žáci se při komentované prohlídce seznámili s historií věznice, dozvěděli se, jaké jsou plány na přestavbu věznice.

Objevujeme sochařský ateliér

Datum konání: 16. 6. 2023

Malí objevitelé tentokrát zavítali do sochařského ateliéru akademického sochaře Otmara Olivy. Toto místo bylo pro děti téměř posvátné. Z tvůrčí atmosféry se jim tajil dech a  tak byl pro ně zážitek skoro nadpozemský. Na pana sochaře však měli spoustu zvídavých, ale také zvědavých otázek.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti