24. 4. Jiří

Zítra: Marek

Atletické závody I. stupně v Polešovicích

Dnes se uskutečnil již 11. ročník atletického čtyřboje v Polešovicích. Našimi reprezentanty byli žáci prvního stupně. Závodilo se v disciplínách: běh na 50m, běh na 300m, skok daleký nebo skok z místa, hod kriketovým míčkem nebo hod medicinbalem. Doplňkovou disciplínou byla štafeta 4 x 150m.

Dopravní výchova ve 4. třídě

Dnes 25. září 2023 navštívili žáci čtvrté třídy Dětské dopravní hřiště v Uherském Hradišti. Zde probíhala výuka dopravní výchovy. Děti tak měly příležitost zlepšit své znalosti pravidel silničního provozu a také zdokonalit se v jízdě na jízdním kole.

IT Fitness Test 2023

Datum konání: 21. 9. 2023

Protože moderní informační a komunikační technologie (ICT) mají nezastupitelné místo prakticky ve všem, co děláme, připojila se naše škola k testování nazvaném „IT Fitness Test 2023 V4 a Ukraina — Digital Skills“. Cílem je otestovat a zmapovat úroveň digitálních dovedností žáků.

"Pestrá příroda" ve 4. ročníku

Datum konání: 21. 9. 2023

Motivační hrou žáků 4. ročníku je letos „Pestrá příroda“. A tak je napadlo, že by bylo skvělé do hodin přírodovědy přinést vlastní zvířátko a představit je svým spolužákům.

Atletické závody I. stupně

Včera se uskutečnily již tradiční atletické závody I. stupně. Žáci závodili v disciplínách běh na 50m, běh na 300m, skok daleký, hod medicinbalem a doplňková disciplína štafeta 4 x 150m. Soupeři našich reprezentantů byli závodníci z okolního škol mikroregionu tzn.

První letošní setkání v tělocvičně

Datum konání: 19. 9. 2023

V úterý 19.9. se uskutečnilo první společné setkání všech žáků a vyučujících v tomto školním roce.

Opět ptačí budky

Datum konání: 8. 9. 2023

V pátek se opět po roce vydali osmáci na kontrolu a údržbu ptačích budek. Údržba se týkala asi 10 sýkorníků a 10 rehkovníků, které jsou umístěny podél lesní cesty nad Velehradem. Osmáci budky řádně zkontrolovali a vyčistili. Některé potřebovali i drobnou opravu.

Prvňáci a jejich adapťák

Datum konání: 14. 9. 2023

Ve čtvrtek jsme se vydali s prvňáčky na dobrodružnou cestu do areálu Les parku ve Vřesovicích. Už cesta byla pro děti taková menší bojovka, kdy se musely na místo přepravit postupně hned třemi autobusy. Některé děti chtěly autobusy jet i nazpět.

Svět očima dětí 2022/23

Ve školním roce 2022/ 23 proběhl již 20. ročník soutěže Ministerstva vnitra Svět očima dětí, jejímž hlavním cílem je zvýšit obecné povědomí žáků v oblasti primární prevence rizikového chování prostřednictvím tvůrčí činnosti.

Hurá do přírody

Minulý týden také čtvrťáci vyrazili na adaptační pobyt, který se uskutečnil v místním velehradském kempu a nesl se v duchu motivační hry „Pestrá příroda“.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti