Úvod > Kontakt > Aktuality > O největší Češku + výsledky ankety

O největší Češku + výsledky ankety

5.6.2015

Žáci šesté třídy si pro své spolužáky, učitele i pro Vás, rodičovskou veřejnost, připravili anketu "O největší Češku." Vybrali 6 osobností, žen, které se významným způsobem zapsaly do české historie, kultury či politiky.

V rámci nácviku práce s informacemi vytvořily děti medailony s životopisnými údaji, které jsou v současné době rozmístěny ve vestibulu školy, takže se s jejich obsahem můžeme až do konce května podrobně seznamovat. V závěru měsíce pak proběhne hlasování. Připojte se k nám i Vy, rodiče, a hlasujte také!

Mezi nominované patří:

• sv. Anežka Česká, zakladatelka špitálu Na Františku
  • Božena Němcová, spisovatelka a autorka knihy Babička
  • Olga Havlová, zakladatelka Výboru dobré vůle a bývalá první dáma ČR
  • Madeleine Albrightová, česká rodačka, politička a bývalá ministryně zahraničí USA
  • Blanka Matragi, světoznámá česká modní návrhářka
  • Milada Horáková, právnička a politička, nevinná oběť komunistických procesů r. 1950

VÝSLEDKY ANKETY „O NEJVĚTŠÍ  ČEŠKU“

V průběhu měsíce května probíhalo v naší škole i na školním webu hlasování, z něhož vzešla vítězka ankety „O největší Češku“.  Stala se jí sv. Anežka Česká, řeholnice, Přemyslovna, zakladatelka špitálu Na Františku. Získala celkem 70 hlasů, z nichž 32 pocházelo z hlasování internetového a zbylých 38 obdržela od žáků. Pořadí dalších kandidátek i s kompletními výsledky hlasování je následující:

1. sv. Anežka Česká     (32 internet + 38 žáci)
2. Božena Němcová    (10 internet + 56 žáci)
3. Milada Horáková     (10 internet + 13 žáci)
4. Olga Havlová             (4 internet + 10 žáci)
5. Madeleine Albright  (4 internet + 5 žáci)
5. Blanka Matragi          (3 internet + 6 žáci)

Děkujeme všem, kteří se hlasování v anketě aktivně zúčastnili, a doufáme, že se jejím prostřednictvím děti seznámily s významnými osobnostmi české historie i kultury.