19. 4. Rostislav

Zítra: Marcela

Setkání školské rady

Školská rada se sešla s vedením školy, aby projednala Výroční zprávu školy. Výroční zráva byla schválena. Členové školské rady dále diskutovali s ředitelkou školy a vyučujícími. Témata byla aktuální, řešení energetické krize v naší škole, hodnocení žáků a další.

Střípky z Vídně

Habsbuská Vídeň v podání p.Kočího byla dobrodružným putováním historií

STŘÍPKY Z HABSBURSKÉ VÍDNĚ

Adaptační kurz

Datum konání: 12. 9. 2022 - 15. 9. 2022

Od pondělního rána do čtvrtečního poledne se žáci 4. a 6. třídy zúčastnili adaptačního kurzu na Vápenicích. Pro žáky byl připraven pestrý program v podobě pohybových her, které byly propojeny s učivem. Dále pak myšlenkové hry na utužení třídního kolektivu a následné vyvození třídních pravidel.

Čarodějný les na Salaši

V rámci celoroční hry jsme  po  zábavném čtení a psaní s Harry Potterem vyjeli na Salaš, kde jsme v lese, rozdělení do našich čarodějnických kolejí, lovili mozkomory. Byli jsme  všichni úspěšní! Vylezli jsme na rozhlednu, sbírali a poznávali byliny, podzimní plody i jedlé houby.

Beseda pro rodiče

V letošním školním roce jsme se rozhodli uspořádat několik besed pro rodiče. Témata nevolíme náhodně, ale vychází přímo z podnětů rodičů. První beseda Jak naučit děti se učit přilákala do naší školy na padesátku rodičů. Skvělí lektoří Mgr. Marek Tvrdoň /dlouholetý ředitel ZŠ/ a Mgr.

Žákovský parlament v novém školním roce

Přesně před týdnem ve čtvrtek 8. 9. 2022 se žákovský parlament poprvé sešel v novém školním roce v novém složení. Vlastně ne tak úplně novém.

Čarodějný pátek u druháků

První projektový pátek byl úžasný! Ráno jsme začali kouzelnými bobulkami proti uřknutí, které přinesl Tobík.

Žákovský parlament zahájil svoji práci

Ve škole i v letošním roce pokračuje práce žákovského parlamentu. Dnes se poprvé sešli zástupci z jednotlivých tříd. Pozdravila je i ředitelka školy a popřála jim dobrou spolupráci a skvělé nápady při jejich práci. Koordinovat a pomáhat budou v letošním roce žákům naši vyučující PhDr.

Školní rok se rozjel

Druhý týden školního roku už je v plném proudu. Ve třídách 1. stupně vyučující zahájili s žáky celoroční motivační hry. Prváci se skvěle adaptují na novou školu, třídu i paní učitelky. Mimochodem mají paní učitelky dvě, které učí v tandemu.

Environmentální učebna

Vybavení environmentální učebny ZŠ Velehrad