24. 4. Jiří

Zítra: Marek

Meziročníkové vyučování žáky zaujalo

V den, kdy učitelé v České republice slaví svůj svátek, bylo v naší škole nezvyklé ticho. Naši žáci nikam neodjeli, dnes si mohli výuku vybrat z pestré nabídky aktivit, které pro ně v tento sváteční den připravili vyučující. A vybrali si dobře.

Dnes učí moje maminka Pavlínka

Datum konání: 27. 3. 2019

Bylinkářství je opravdu zajímavé a důležité umění. A dnes nám k němu maminka Pavlínka pootevřela pomyslná dvířka. Přinesla nám do třídy první jarní bylinky, které mají největší léčivou sílu. Některé jsme ochutnali, jiné prohlédli a naučili poznávat.

Matematický klokan

Datum konání: 22. 3. 2019

I letos se naše škola zapojila do mezinárodní matematické soutěže Matematický klokan.Tato soutěž byla vytvořena podle obdobné soutěže, která byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii.

YPEF 2019

Datum konání: 22. 3. 2019

YPEF je znalostní soutěž zaměřena na žáky a studenty všech základních a středních škol.

Dnes učí rodiče

Není žádnou novinkou, že v naší škole si mohou roli učitelů vyzkoušet také rodiče. Dnes přijala pozvání maminka Adriana, která vyučovala angličtinu ve 3. třídě. Pro děti si připravila zajímavou výuku, kterou doplnila interaktivní hrou.

Den učitelů oslavíme meziročníkovým vyučováním

28. března si připomeneme narození Jana Ámose Komenského. V naší škole proběhne v tento den netradiční výuka. Všichni vyučující pro žáky připravili lákavou nabídku aktivit, z které si žáci mohou jednu vybrat.

Březen - měsíc knihy (v modřanské knihovně)

Datum konání: 20. 3. 2019

Jak všichni víme, březen je označován za měsíc knihy. A tak žákům z prvního stupně paní knihovnice Eva Turecká zprostředkovala blízké setkání s knihou...☺

Proběhla druhá předškolička

Datum konání: 20. 3. 2019

V úterním odpoledni proběhla druhá předškolička. Děti se seznámily s dalšími učiteli naší školy a znovu si vyzkoušely, jak "chutná" školní lavice. Školní dovednosti si ověřily s paní učitelkou Kateřinou Horákovou a s panem učitelem Pavlem Pospíšilem se věnovaly hudbě.

Vyráběli jsme počítadlo

Žáci 8. třídy si v pracovních činnostech vyzkoušeli celý potup výroby učební pomůcky - počítadla.

Pozvánka do druhé Předškoličky

Zveme všechny předškoláky a jejich rodiče do Předškoličky.

Pozvánka pro předškoláky
Pozvánka pro předškoláky
Předškolička začíná
Nejenom domácí mazlíčci