17. 4. Rudolf

Zítra: Valérie

Tvořivé ruce

Kdo by to byl řekl, že ve velehradské škole je tolik šikovných dráteníků. Vedoucí kroužku Tvořivé ruce Gabča říká: "Kleště miluje každý a kdo ne, tak proto, že je ještě nedržel!"

Třeťáci objevují - tentokrát velehradské varhany

Cesta malého objevitele se ve třetí třídě zdárně odvíjí. Tentokrát žáci za odměnu navštívili velehradskou baziliku, tedy konkrétně kůr, kde se jim velehradský varhaník Jakub Macek pokusil předat své nadšení a lásku k varhanám.

Kontakt do školní jídelny

Změna kontaktu na školní jídelnu!

Prváky provází Evelínka a různá povolání

Náš třídní maskot, žabka Evelínka, má za sebou první víkendovou návštěvu v rodině naší Viktorky. O tom, kam se žabka podívá, rozhodl spravedlivě los. O Evelínku bylo vzorně postaráno a užila si také veletrh rukodělných řemesel pro děti ve Zlíně. Viktorčina maminka má dvě zaměstnání.

Podzimní školní družina

V září nás ve školní družině přivítal Harry Potter i s jeho parťáky. Opět nás čeká rok plný soutěží, zábavy, společných zážitků, vzájemné spolupráce. Děti nebudou sbírat body jenom pro sebe, ale i za celou kolej. Společné jsme se domluvili, jak to bude probíhat u nás v Bradavicích.

Velehradský pětiboj

Ve středu 12. 10. 2022 hostila ZŠ Velehrad atletický pětiboj pro 1. stupeň. Mezi zúčastněnými byli žáci ze ZŠ Boršice, ZŠ Buchlovice, ZŠ a MŠ Osvětimany, ZŠ Tupesy a ZŠ Velehrad, která postavila v mladší kategorii 2 družstva.

Přírodovědný klokan

I v letošním školní roce se naši deváťáci a osmáci zapojili do soutěže Přírodovědný klokan. Během 40 minut je čekalo 24 zajímavých otázek z matematiky, fyziky, chemie, přírodopisu, zeměpisu a všeobecných znalostí. Při řešení úloh žáci nesměli používat kalkulačku ani tabulky.

Jsme veselá banda

Ve třídě nás navštívila paní psycholožka. Připravila si pro nás mnoho zajímavých her, u kterých jsme si užili spoustu zábavy, a nejen to...

Školní výlet do Londýna

Naše škola připravuje pro žáky 8. a 9. ročníku výlet do Londýna. Žáci vyjedou s vyučujícími anglického jazyka, kteří mají zkušenosti s průvodcováním a cestováním do zahraničí. Tento poznávací výlet má být pro žáky také příležitostí vyzkoušet si angličtinu v praxi.

Hodina pro 3. třídu

Společně se školní psycholožkou jsme utužovali třídní vztahy. Za pomoci her a různých prožitků jsme se my třeťáci učili, jak spolupracovat, jak naslouchat, jak najít ve skupině toho, kdo má dobrý nápad a jak ho využít pro celou skupinu.

Výroční zpráva
Výstava hub
Den plný pokusů
Futsalový turnaj v Boršicích
Exkurze v železárnách
Družina měřila školu
Objevujeme velehradské kroniky
Setkání zástupců KRUHU
Leonardo da Vinci - projektový den
Sliz, sliz, sliz a zase sliz!
Krakov 2019
Odpady v obci Velehrad
Divadlo vs. kino
Halloween ve družině