19. 4. Rostislav

Zítra: Marcela

Setkání parlamentu s vedením školy

Datum konání: 15. 11. 2022

V úterý 15. 11. se zástupci parlamentu ze všech tříd sešli s vedením školy, aby přednesli svoje návrhy na zlepšení, nápady na společné akce nebo další otázky či připomínky.

Páťáci pomáhají prváčkům!

Páťáci v rámci výuky praktických činností vyrobili pro naše prvňáčky pomůcku do matematiky. Díky ní se jim daří rychlou a hravou formou procvičovat rozklady čísel, sčítání i odčítání. Páťákům patří poděkování za to, jak se svého úkolu zhostili.

Podzim s ukrajinskými dětmi

Datum konání: 14. 11. 2022

V pondělí 14. 11. jsme využili krásného počasí a vydali jsme se s ukrajinskými žáky do podzimní přírody. Po cestě k lesu jsme nasbírali kamínky a listy a učili se pojmenovávat věci kolem sebe - cesta, plot, jedle, smrk, chata, zahrada a další. U lesa jsme doplnili sbírku přírodnin klacíky.

Pozvánka na třídní schůzky

Vážení rodiče, blíží se čas našeho společného setkání v jednotlivých třídách.

Volba povolání....

Datum konání: 14. 11. 2022

V rámci kariérového poradenství pomáháme našim deváťákům s orientací na trhu práce. V minulém týdnu jsme společně navštívili Úřad práce v Uherském Hradišti a Burzu středních škol v Uherském Hradišti. Pro výběr vhodného povolání je dobré znát osobnostní typ.

Svatý Martin ve vinném sklepě

Datum konání: 11. 11. 2022

Třeťáci zase získali tolik hvězdiček, že se mohli vypravit na další výpravu v ročníkové hře. A protože tento den patří svatému Martinovi, kam jinam by se mělo jít, než za vínem! Velehrad se pyšní velkými vinnými sklepy a milou paní sklepmistrovou, která je vinnými sklepy za svitu baterky provedla.

Čas s Lichožrouty

Datum konání: 8. 11. 2022

"Každý známe tu příšernou chvíli, kdy nemůžeme najít dvě stejné ponožky. Spěcháme, poskakujeme po jedné noze, abychom si natáhli aspoň tu jednu a slovy, nikoli vybranými, viníme neposedné domácí mazlíčky, nepozorného partnera, děti nebo vlastní nepořádnost.

Sdílené dílny

V pátek 4. 11. jsme vyrazili do Sdílených dílen SOŠGSM na Mojmíru v Uherském Hradišti. Mistr nás provedl po zdejší škole a předvedl nám stroje, které běžně používají při výuce. Strávili jsme zde 5.

Plavba čtvrťáků přes oceán s paní psycholožkou

Datum konání: 4. 11. 2022

V pátek 4. 11. jsme se ve 4. třídě vydali na plavbu přes oceán. Posádku lodi tvořili všichni čtvrťáci společně se svým panem učitelem. I když už je podzim, my jsme se na malou chvilku v myšlenkách ocitli na břehu moře jednoho krásného letního dne.

Blackout poetry v 8. třídě

... ale také vizuální poezie nebo nalezená báseň. Po začernění původní stránky s textem vzniká nová poezie s grafikou. Osmáci se potkali s kreativní destrukcí, kdy něco zničili, ale zároveň vzniklo něco nového.

Výroční zpráva
Výstava hub
Den plný pokusů
Futsalový turnaj v Boršicích
Exkurze v železárnách
Družina měřila školu
Objevujeme velehradské kroniky
Setkání zástupců KRUHU
Leonardo da Vinci - projektový den
Sliz, sliz, sliz a zase sliz!
Krakov 2019
Odpady v obci Velehrad
Divadlo vs. kino
Halloween ve družině