Školní karneval

Datum konání: 21. 2. 2020

Již tradičně se únor stal obdobím pro konání školního karnevalu. Žáci osmé třídy, v kostýmech z filmů Walt Disneyho, připravili pro své mladší spolužáky z prvního stupně a předškoláky z mateřské školky karneval. Hned od rána se pustili do výzdoby tělocvičny a příprav her a soutěží.

Pohádkový školní rok

Prváky provází celým školním rokem české pohádky. Jejich úkolem je úspěšně splnit všechny úkoly týkající se vždy jedné pohádky a na konci měsíce si tak vysloužit písmenka do celoroční tajenky. Prolínají se napříč jazykem českým, matematikou, prvoukou, výtvarnou či hudební výchovou..

Hlášení ze školní družiny

Děti ve školní družině se na začátku ledna vydaly za Sněhurkou a sedmi trpaslíky. Toto "putování" jsme zahájili četbou knížek o Sněhurce z různých vydavatelství a hledáním odlišností jednotlivých příběhů. Společně jsme také na toto téma tvořili a podívali jsme se na starý animovaný film.

Biologická a zeměpisná olympiáda 2020

Datum konání: 17. 2. 2020

Biologická a zeměpisná olympiáda 2020

Dnes učila v 7. třídě maminka Kristýna

Základy první pomoci. I to je součást učiva, které by měli žáci zvládnout v rámci výuky. 7. třída toto učivou probírala s pracovnicí záchranné služby a zároveň maminkou spolužačky. Jsme rádi, že dvouhodinovou přednáškou o základech první pomoci nám představila paní Kristýna Krysová.

Kdepak ty ptáčku hnízdo máš?

Datum konání: 12. 2. 2020

Žáci 8. třídy v prvním pololetí školního roku pracovali na projektu s pracovním názvem Kdepak ty ptáčku hnízdo máš? Jak již název napovídá, tématem byli ptáci. Celý projekt propojoval několik předmětů – hudební výchovu, výtvarnou výchovu, pracovní činnosti a také informatiku.

Pozvánka pro předškoláky

Datum konání: 12. 2. 2020 - 25. 2. 2020

Milí budoucí prváčci a jejich rodiče. Dovolte nám pozvat vás do naší školy, aby jste mohli ještě před zápisem do 1. třídy poznat naši školu, vyučující a nové kamarády. Připravili jsme pro vás několik aktivit. Jedna z nich je karneval, který připravují pro budoucí školáky naši osmáci.

Zazpívej, slavíčku 2020

Datum konání: 11. 2. 2020

"...Děkuju Vám za písničky, děkuju Vám za příklad...."

Ples 2020

Tradiční ples sdružení rodičů a školy Velehrad připadl letos na sobotu 8. února. V Turistickém centru Velehrad vše ještě před jeho začátkem připravili žáci deváté třídy, jejich rodiče a zástupci sdružení KRUH.

Recitační soutěž - Okrskové kolo ve Starém Městě

V pátek 7. února 2020 reprezentovalo naši školu 5 dětí z prvního stupně v okrskovém kole soutěže dětských recitátorů a recitačních kolektivů ve Starém Městě.