Když se potká dvakrát protože.....

Dnes učí ve výtvarné výchově Eliška

Eliška Medková z 5. třídy chtěla své spolužáky naučit, jak si rychle a krásně ozdobit skleněnou vázičku, hrnek nebo svícen. Musela čekat devět měsíců, než svoje zkušenosti mohla předat. K vytvoření výrobku stačil lak na nehty, miska a trochu vody.

Kubistický portrét

Žáci 4. – 9. ročníku se ve výtvarné výchově seznámili s uměleckým směrem nazývaným kubismus a dílem zakladatele tohoto směru, španělským malířem Pablo Picassem. Při hře „Házej kostkou a maluj podle Picassa“, získali žáci dovednosti jednotlivých znaků toho umění.

Učíme se venku!

Krásné počasí láká ven k výuce nejen mladší žáky, ale i žáky 2. stupně. Sedmáci využili okolí naší školy a hodina přírodopisu proběhla na čerstvém vzduchu. Pomocí encyklopedií poznávali a studovali rostliny, které rostou v blízkosti naší školy.

Beseda s českou reprezentantkou

Datum konání: 8. 6. 2021

Dnes zavítala na naši školu vzácná návštěva. Přímo reprezentační. Žáky navštívila házenkářka Kristýna Mika, rodačka z Uherského Hradiště, donedávna hráčka francouzské ligy a hlavně hráčka české házenkářské reprezentace.

Koncert absolventů a sólistů ZUŠ UH

Projektová výuka ve druhé třídě

Právě dnes naši druháci "rozjeli" svůj projekt o Praze. Že je naším hlavním městem, ví snad každý. Ale proč je obdivována turisty z celého světa? Druháci, rozdělení do barevných týmů, se v průběhu týdne seznámí s krásnými historicky významnými místy i technickými zajímavostmi.

Prvňáci v knihovně

Datum konání: 8. 6. 2021

Prvňáčkům se blíží pasování na čtenáře. A aby byli těmi správnými čtenáři, musí se vyznat v knihovně.

Volby školská rada

Vážení rodiče,

Výtvarka na 2. stupni

Kubistický portrét. Téma výtvarné výchovy pro žáky 2. stupně. Vyučující Jitka Kavková pracuje s žáky a propojuje tak výtvarnou činnost s historií, kulturou. Školu pak zdobí skvělé výtvory, které pod vedením Jitky Kavkové vznikají.