Mravenečci

Datum konání: 4. 11. 2021

V první a druhé třídě to žilo jako v mraveništi. Děti si vyzkoušely, jak to u mravenců chodí, jaké mají pracovní povinnosti a jak mají rozdělené pracovní funkce.  A tak se staly mravenčími královnami, chůvičkami, stavitelkami, strážkyněmi, sběračkami a lovkyněmi.

Nejen Halloween v ŠD

I když jsme se celý měsíc připravovali na strašidelný poslední den v říjnu, stihli jsme i spoustu dalších aktivit venku i vevnitř. Na své si přišli sportovci, výtvarníci, počtáři i tanečníci.

Obhajoba absolventských prací

Již po osmnácté obhajovali žáci devátého ročníku v naší škole svoje absolventské práce. Téma si vybírají na konci osmého ročníku, aby na něm mohli pracovat, pokud chtějí, i v průběhu prázdnin.

Knížek není nikdy dost

Datum konání: 26. 10. 2021

Čas strávený v modřanské knihovně byl pro děti krásný a příjemný.

Dýně a strašidla

Datum konání: 26. 10. 2021

Prvňáci si před svátky užili podzimní radovánky. Třída byla plná roztodivných stvoření. Strašidla a dýňové lucerny nás provázely v pracovních listech i na interaktivní tabuli.

Společné setkání žáků a učitelů naší školy

Datum konání: 25. 10. 2021

V pondělí 25. 10. 2021 se uskutečnilo první společné setkání všech žáků i vyučujících naší školy. Organizaci měli na starost zástupci žákovského parlamentu. Původně jsme se měli všichni potkat v tělocvičně, ale epidemiologická situace to neumožnila, takže se toto setkání konalo on-line.

Celoroční hra čtvrťáků

V rámci celoroční motivační hry se žáci ze čtvrtého ročníku vypravili za dalším velkým pirátským dobrodružstvím. Od jejich pirátských přátel obdrželi dva dopisy, které je připravily na nadcházející hledání indicie k prvnímu kousku mapy k pirátskému pokladu.

MPP - V síti: Za školou

Datum konání: 19. 10. 2021 - 21. 10. 2021

"Oheň je dobrý sluha, ale zlý pán." To nám říká staré přísloví. Myslím však, že stejná slova lze použít i pro moderní technické prostředky a sociální platformy, skrze něž komunikujeme se svými přáteli, známými i kolegy. Pro dospívající se mohou stát místem nebezpečným.

Sběr elektroodpadu 20. 10. 2021

Datum konání: 15. 10. 2021 - 20. 10. 2021

Vážení žáci a rodiče,

Učíme se venku - pohádkové pátky

Skřítek Podzimníček tento pátek zavedl naše prvňáčky do lesa. Poté, co si ve třídě vyrobili skřítčí čepice, poslechli  čtenou pohádku a četli a počítali se skřítkem, vydali se na tajemnou výpravu.

Dnes učí Anička, Bětka a Vojta
Setkání parlamentářů se starostou obce
Kapku šetřím celý rok
Atletická olympiáda 1. stupně