24. 4. Jiří

Zítra: Marek

Páťáci učí prvňáky

Naši šikovní páťáci dnes naučili naše šikovné prvňáky pracovat se školními tablety - iPady. Díky velkým kamarádům si už děti umí tablet samostatně zapnout, přihlásit se, nahrát čárový kód a učit se prostřednictvím aplikací na learningapps.org. Zvládli jsme kvíz na kahoot.

Olympiáda z českého jazyka

Datum konání: 13. 2. 2022

Letos poprvé jsme se rozhodli zúčastnit se Olympiády v českém jazyce. V kategorii pro 8. a 9. ročník a odpovídající ročníky víceletých gymnázií si ze všech účastníků nejlépe vedla Alexandra Čevelová, žákyně 8. třídy.

Projektový den s doktorkou

V rámci projektového dne s doktorkou si žáci kromě resuscitace vyzkoušeli i správné uložení do stabilizované polohy či použití AED.

Sebehodnocení žáků

Datum konání: 1. 2. 2022 - 2. 2. 2022

V závěru pololetí dostali žáci vysvědčení formou známek, které objektivně hodnotí jejich školní výkon. V naší škole považujeme za velmi důležité ptát se žáků, jak hodnotí svůj výkon a znalosti oni sami. A nejen to.

ŠD POLOLETÍ

Družina s Nemem pokračuje i v Novém roce. Děti se po celou dobu zapojují do soutěží, plní úkoly, sportují, tvoří a díky tomu získávají body v naší celoroční hře. Kreativně využíváme všech možností v naší družině a momentálně se připravujeme na zimní olympiádu.

Krevní skupiny

Dnes nás poctili návštěvou vybraní studenti ze Stojanova gymnázia při příležitosti 100. výročí od narození Antonína Cyrila Stojana. V rámci přírodopisu si pro žáky 8. třídy připravili program, týkající se krevních skupin.

Sladké první vysvědčení

Naši prvňáčci si své úplně první školní vysvědčení osladili. Vydali se na workshop Zdobení perníčků, vysvědčení slavnostně převzali v expozici starých hraček a pak si vyrobili krásnou sladkou památku.

Matematická olympiáda

Datum konání: 26. 1. 2022

Ve středu 26. 1. proběhlo v Základní škole Staré Město okresní kolo Matematické olympiády kategorie Z9. Naši školu reprezentovala Klára Vojáčková, která úspěšně zvládla domácí kolo, stala se úspěšnou řešitelkou  a postoupila do okresního kola. Zde Klára řešila čtyři náročné matematické úlohy.

MasterChef v 5. třídě

V rámci pracovních činností jsme v 5. třídě uspořádali soutěž v přípravě palačinek. Po vzoru televizního soutěžního pořadu MasterChef jsme v pěti skupinách připravovali nejlepší palačinky.

Pohádkový pátek nebo kreativní výtvarka

Žáci z 1. třídy s paní učitelkou začali páteční výuku příběhem o chytré kmotře lišce a jitrnicích z knihy O chytré kmotře lišce. Pohádku si přečetli a poté zdramatizovali. Viděli i pohádku Naše paní liška, poslechli si a zazpívali operku Z. Svěráka Budulínek.

Dnes učí Anička, Bětka a Vojta
Setkání parlamentářů se starostou obce
Kapku šetřím celý rok
Atletická olympiáda 1. stupně