25. 4. Marek

Úvod > Kontakt > Aktuality > Školní kolo recitační soutěže 1. - 5. třídy

Školní kolo recitační soutěže 1. - 5. třídy

21.2.2017

Školní kolo recitační soutěže proběhlo dnes v dopoledních hodinách v učebně výtvarné výchovy.

Svým přednesem nás zaujalo celkem 15 recitátorů, rozdělených do tří kategorií.

V 0. kategorii (žáci 1. třídy) přednesly své básně Klára Petrželková, Tereza Maňásková a Lucie Skryjová.

Do 1. kategorie jsou zařazeni žáci 2. a 3. třídy. Básně a prózu jsme v této kategorii vyslechli od Adély Skryjové, Terezie Švecové, Matěje Špičáka, Anny Matějkové, Doroty Pešlové, Bernarda Lapčíka a Tomáše Salingera.

V naší dopolední soutěži byli nejstaršími žáky děvčata a chlapci ze 4. a 5. třídy, kteří patřili do 3. kategorie. Byli to Kateřina Krysová, Šimon Kovařík, Klára Chytková, David Petrželka a Vendula Točková.

Všichni recitátoři byli odměněni nejen potleskem, ale i diplomem a sladkým balíčkem. Tyto pozornosti každoročně připravuje za Kruh přátel školy s velkým nasazením a grácií paní Anna Kremplová.

V okrskovém kole, které se bude konat ve Starém Městě 2. března, nás budou reprezentovat Klára Petrželková, Matěj Špičák, Bernard Lapčík, Šimon Kovařík a Vendula Točková.