25. 4. Marek

Úvod > Kontakt > Aktuality > Slavnostní předávání slabikářů

Slavnostní předávání slabikářů

2.11.2016

Už je to tak! Prvňáčci úspěšně prošli prvním předslabikářovým obdobím a dnes se slavnostně stali čtenáři slabikářů! A to nevšedním způsobem...

...Začalo to všechno vloni, když naši žáčci byli ještě v mateřské škole. Tam se připravoval projekt přestavby školkovního hřiště a děti při něm pomáhaly. Nové hřiště už dětem ve školce slouží. A aby si mohli "projektanti" své dílo také užít, pozvaly nás paní učitelky z MŠ na návštěvu.

Děti všechny hrací prvky náležitě vyzkoušely, vzpomněly si také na školkovní hry s míčem a odrážedly.

A vrcholem bylo, když si "sklouzly" pro slabikář. Na každého prvňáčka čekal ten jeho v rukou kamaráda ze školky. Všem se podařilo slabikář při jízdě po skluzavce převzít. (Jen paní učitelce se nepodařilo všechny děti při "akci" vyfotit - byly příliš rychlé.)

A na závěr vzkaz dětem ve školce od školáků:

"Jsme šťastní, že děti ve školce mají nové hřiště, že si děti na něm užívají a můžou si na něm hrát."