Úvod > Kontakt > Aktuality > "Zazpívej, slavíčku" - školní kolo

V pátek 26. února ve škole zazpíval slavíček,

který nechal zaznít 28 lidových písniček

dětí různého věku.

Však dočkaly se obrovského vděku

od všech, co poslouchali.

Jak už máme ve zvyku

do soutěže „Zazpívej, slavíku“

z každé třídy postoupily děti,

které umí dobře pěti.porota: Jiří Hadaš,Šárka Brantalová, Hana Kvasničková, Libuše Skryjová-Kočendová

A i když každý zpěvák skvělý byl

a vystoupení si moc užil,

měli jsme v naší přehlídce

také výborné porotce:

Jiřího Hadaše, Šárku Brantalovou, Hanku Kvasničkovou a                                       Libuši Skryjovou-Kočendovou.

Zdobila je vysoká odbornost.

Výkonům dětí věnovali mimořádnou pozornost.

Měli velmi těžkou práci, kterou odpovědně plnili,

zapomněli i na legraci, jak se nad rozhodnutím potili.

zazpívej,slavíčku (50).jpg

Jak již tradičně paní Vojáčková

i letos zpěváčky doprovodila znova.

A šikovná byla nadmíru

nad klapkami klavíru.

Však přece jen po skončení “slavíčka“

ukápla nějaká ta slzička… (štěstím).

Všichni zpěváčci byli mimořádně oceněni

a po zásluze odměněni

(diplomem, sladkostmi, gratulacemi porotců a velkým potleskem,

fotoaparáty nešetřily bleskem).

A tak ovace, přestože medaile byly rozdány, patřily jistě všem odvážným.

Ale také děkovat je třeba těm, kteří pomocnou ruku podali: Dorotě Ingrové za skvělé nesoutěžní vystoupení, hostům, kteří se aktivně zapojili k pobavení publika, vedení mateřské školy za zapůjčení ozvučení, panu starostovi Aleši Mergentalovi za věnování upomínkových předmětů pro porotce a korepetitorku a dalším, jejichž pomoc byla nenahraditelná.

A tak, pokud jste se zúčastnili,

strávili jste jistě pěknou chvíli

v odpoledni pátečním,

které jistě bylo svátečním (s pěknou písničkou).

Zazpívej přehled2016výsledky.pdf