EXKURZE V ŽELEZÁRNÁCH

Datum konání: 21. 10. 2022

Dne 21. 10. 2022 vyrazili žáci 7. třídy na Den otevřených dveří do Třineckých železáren ve Starém Městě. Konkrétně to byla tažírna oceli, která je jedním z provozů společnosti Třinecké železárny. Nejprve nás zaměstnanci firmy seznámili s bezpečností a pohybem v provozu.

Klání o bradavický pohár u druháků

Dnešní kouzelný pátek vyvrcholil soupeřením bradavických kolejí v čarovném lese. Každá kolej měla připravenou speciální trasu podle své kolejní barvy, na které malí čarodějové plnili úkoly z matematiky, čtení, angličtiny i prvouky.

Tvořivé ruce

Kdo by to byl řekl, že ve velehradské škole je tolik šikovných dráteníků. Vedoucí kroužku Tvořivé ruce Gabča říká: "Kleště miluje každý a kdo ne, tak proto, že je ještě nedržel!"

Třeťáci objevují - tentokrát velehradské varhany

Cesta malého objevitele se ve třetí třídě zdárně odvíjí. Tentokrát žáci za odměnu navštívili velehradskou baziliku, tedy konkrétně kůr, kde se jim velehradský varhaník Jakub Macek pokusil předat své nadšení a lásku k varhanám.

Kontakt do školní jídelny

Změna kontaktu na školní jídelnu!

Prváky provází Evelínka a různá povolání

Náš třídní maskot, žabka Evelínka, má za sebou první víkendovou návštěvu v rodině naší Viktorky. O tom, kam se žabka podívá, rozhodl spravedlivě los. O Evelínku bylo vzorně postaráno a užila si také veletrh rukodělných řemesel pro děti ve Zlíně. Viktorčina maminka má dvě zaměstnání.

Podzimní školní družina

V září nás ve školní družině přivítal Harry Potter i s jeho parťáky. Opět nás čeká rok plný soutěží, zábavy, společných zážitků, vzájemné spolupráce. Děti nebudou sbírat body jenom pro sebe, ale i za celou kolej. Společné jsme se domluvili, jak to bude probíhat u nás v Bradavicích.

Velehradský pětiboj

Ve středu 12. 10. 2022 hostila ZŠ Velehrad atletický pětiboj pro 1. stupeň. Mezi zúčastněnými byli žáci ze ZŠ Boršice, ZŠ Buchlovice, ZŠ a MŠ Osvětimany, ZŠ Tupesy a ZŠ Velehrad, která postavila v mladší kategorii 2 družstva.

Přírodovědný klokan

I v letošním školní roce se naši deváťáci a osmáci zapojili do soutěže Přírodovědný klokan. Během 40 minut je čekalo 24 zajímavých otázek z matematiky, fyziky, chemie, přírodopisu, zeměpisu a všeobecných znalostí. Při řešení úloh žáci nesměli používat kalkulačku ani tabulky.

Jsme veselá banda

Ve třídě nás navštívila paní psycholožka. Připravila si pro nás mnoho zajímavých her, u kterých jsme si užili spoustu zábavy, a nejen to...

Střípky z prázdnin
Zahájení školního roku 2017/2018