24. 4. Jiří

Zítra: Marek

„Podpora (nejen) školní úspěšnosti“ beseda pro rodiče

Zveme všechny zájemce z řad rodičů na besedu

Halloween ve školní družině 2023

V měsíci říjnu jsme poměrnou část trávili venku. Počasí je tak krásné, že by bylo škoda toho nevyužít. Děti hrály různé venkovní hry, malovaly křídami, skládaly obrázky z listů... A poslední říjnový den jsme slavili Halloween. Děti přinesly drobné občerstvení, měli jsme různé soutěže a hry.

Středověký Krakov

Datum konání: 30. 10. 2023

V pondělí, 30. 10. 2023 nás čekalo brzké vstávání. Již v pět hodin jsme totiž vyráželi za poznáním - tentokrát do polského Krakova. Navzdory prvotním drobným obtížím proběhla cesta tam bez komplikací (snad kromě příliš velkého množství vypité kávy a z toho vyplývajících následků).

Škola očima pamětníků

Jak vyučovat historii? Jak se s žáky zaměřit na život v minulosti? V páté třídě si vyučující spojili výuku vlastivědy a českého jazyka, žáci zase pozvali svoje prarodiče. A všichni tak společně prožili dvě vyučovací hodiny, které byly zajímavé a inspirativní.

Futsalový turnaj v Boršicích

Datum konání: 25. 10. 2023

Ve středu 25. 10. se uskutečnil již 6. ročník futsalového turnaje o pohár ředitele školy. Poslední dvě vystoupení na tomto turnaji pro nás znamenali prvenství. Letošní ročník byl velmi bojovný a zápasy byly napínavé až do samého konce.

Obhajoby absolventských prací

Datum konání: 24. 10. 2023

Dnešní den, úterý 24. 10. 2023, byl pro naše deváťáky dnem významným. Na cestě k dospělosti udělali první velký krok, jímž se staly veřejné obhajoby absolventských prací. Jejich témata si vybírali již na konci osmého ročníku.

Změny ve školním řádě

V našem školním řádě došlo k drobným změnám. Ve škole využíváme elektronické žákovské knížky, proto jsme ze školního řádu vypustili veškeré informace o papírových žákovských knížkách a jejich příloze.

Výuka matematiky v osmičce

Datum konání: 13. 10. 2023

V pátek osmáci využili získané vědomosti o Pythagorově větě při řešení praktických úkolů. Počítali délku zábradlí, výšku dveří a o jak málo si zkrátí cestu do školy, když nepůjdou po chodníku. Pythagorova věta v praktickém životě by nyní pro naše osmáky neměla být žádný problém.

Projekt Doprava u druháků

Datum konání: 9. 10. 2023 - 13. 10. 2023

Tento týden probíhal ve druhé třídě projekt s názvem Doprava. Děti si celý týden moc užily, o čemž se můžete přesvědčit v naší fotogalerii.

Přírodovědný klokan

Datum konání: 11. 10. 2023

I v letošním školním roce se naši deváťáci a osmáci zapojil do soutěže Přírodovědný klokan. Během 40 minut je čekalo 24 zajímavých otázek z matematiky, fyziky, chemie, přírodopisu, zeměpisu a všeobecných znalostí. Při řešení úloh žáci nesměli používat kalkulačku ani tabulky.

Střípky z prázdnin
Zahájení školního roku 2017/2018