29. 3. Taťána

Úvod > Kontakt > Aktuality > Exkurze do Pevnosti poznání 7. třída

Exkurze do Pevnosti poznání 7. třída

18.5.2017

Ve čtvrtek 18. 5. se vydala 7. třída za dobrodružstvím do Pevnosti poznání v Olomouci, která se nachází v historicky unikátní stavbě, která za Marie Terezie sloužila jako dělostřelecký sklad. V roce 2015 se proměnila v interaktivní muzeum vědy. Čekaly na nás čtyři bohaté expozice – SVĚTLO A TMA, ŽIVÁ VODA, ROZUM V HRSTI A VĚDA V PEVNOSTI.

Vstoupili jsme do osmimetrové makety lidského mozku, kde se před námi zjevila neuronová síť, mohli jsme řešit logické úkoly i zapeklité hlavolamy a šifry, objevili jsme  podstatu světelného záření a nástrahy, které překonává během pouti prostorem, v tůni jsme potkali tajemné korýše, listonoha a žábronožku, v pískovně zase spatřili obávaného predátora, majestátní vážku, viděli tajuplnou podmořskou jeskyni, mohli si vybrat svou historickou uniformu a vydat se do doby, kdy se v Olomouci psaly dějiny. V planetáriu jsme si prohlédli sluneční soustavu.

Nakonec nesměla chybět prohlídka historického náměstí a orloje.