23. 10. Teodor

Zítra: Nina

Úvod > Kontakt > Aktuality > Jak se žilo za vlády Lucemburků

Jak se žilo za vlády Lucemburků

8.9.2016

Včera jsme byli v tělocvičně na představení. Bylo o vládě Lucemburků. Byla tam herecká dvojice, která předváděla různé vtipné scénky. První scénka byla o tom, jak se oblékali rytíři. Z publika si vybrali jednoho většího žáka a na něj oblékli brnění.

Další scénky byly o obchodníkovi a Janu Lucemburském, kdy obchodník nazval krále vydřiduchem, o Karlu IV., jak založil Nové Město Pražské, nebo jak zemřel Václav IV.

Líbilo se mně, jak se z publika přihlásili tři kluci a ti si zkoušeli, jak to vypadalo při boji. Vyhrál Ondřej Maňásek a za to  byl pasovaný na rytíře. Další dobrá scéna byla ukázka boje.

Také nám ke všemu něco vysvětlili. Bylo to zajímavé a moc legrační. Bylo to krásné ráno.

Vendula Točková, David Petrželka, 5. třída