23. 3. Ivona

Zítra: Gabriel

Úvod > Kontakt > Aktuality > Projekt Indie

Projekt Indie

V úterý 28. 6. jsme v naší škole zažili první velký projektový den. V jeho průběhu jsme se dozvěděli spoustu nových informací o Indii, zemi, ve které žije naše adoptovaná dcera Brigita Nazareth. Čtvrťáci nás seznámili s polohou této země, jejím rozdělením a státy, které s ní sousedí. Páťáci zjistili, jaká zvířata v Indii žijí a jaké rostliny se na jejím území nacházejí. Sedmáci nás informovali o průmyslu a hospodářské situaci. Šesťáci nám předložili informace o nejvýznamnějších stavbách, krásně upravených zahradách a také o školském systému. Osmáci si připravili vstup pojednávající o kultuře, zvycích a jídle. Všichni žáci měli možnost ochutnat typické indické chlebové placky s vlastnoručně vyrobenými indickými pomazánkami, vše zapíjeli zázvorovým čajem a sladkou tečku tvořil typický indický karamelovo-kořeněný bonbon obalený v sezamovém semínku. Žákyně 6. třídy nás pak provedly indickou módní přehlídkou a deváťáci si na závěr připravili soutěžní kvízy. Celý den jsme završili stylově – indickým menu, které nám připravily naše skvělé paní kuchařky.