Úvod > Kontakt > Aktuality > OHLÉDNUTÍ ZA NOCÍ S ANDERSENEM

OHLÉDNUTÍ ZA NOCÍ S ANDERSENEM

1.4.2016

V průběhu jarních měsíců se i naše škola připojila k akci, která se koná pod záštitou knihovny BBB v Uherském Hradišti.

V pátek, 1. 4., se děti z druhého stupně setkaly s panem Andersenem, který je tentokrát seznámil s divadelní hrou Vražda v salónním kupé, jejímž autorem je pan Zděněk Svěrák, jedna z nejvýznamnějších osobností české kulturní scény... Prostory Archeoskanzenu v Modré se na chvíli proměnily v historický vlak se zastávkami, v nichž děti sbíraly indicie, s jejichž pomocí měly odhalit vraha. Své představy pak detektivové převedli na „divadelní prkna“ a v knihovně Obecního úřadu na Velehradě předvedli pozornému obecenstvu. Originální podobu této divadelní hry jsme poté zhlédli místo Večerníčku.

Letošní Noc s Andersenem byla nadmíru zdařilá a my se už velice těšíme na příští ročník.

Noc s Andersenem - oficiální web