22. 10. Sabina

Úvod > Kontakt > Aktuality > Jaro ve škole

Jaro ve škole

22.3.2016

V těchto dnech se nám škola oblékla „do jarního“. Všechny děti 1. stupně se věnují jarním tématům v mnoha oblastech vzdělávání. Jarní tématika se prolíná českým jazykem, čtením, matematikou, prvoukou, přírodovědou ale zejména výtvarnými předměty.

Každoročně zaměřujeme výtvarné aktivity k vyšší metě. Letos se staly spojujícím motivem proutky. A tak vznikl projekt "proutkování". Všechny děti měly možnost vyzkoušet si práci s krásným přírodním materiálem. Každá třída však přistoupila k tématu originálně. Jen ve vyšších ročnících jsme se zaměřili na schopnost předávat tradice dalším generacím - umění pletení žil by se nemělo vytratit.

Jarních motivů je však nepřeberné množství a tak děti ve svém úsilí a nasazení postupně svými výtvory vyzdobily nejen své třídy, ale i chodby a jídelnu školy. Práce se dětem mimořádně zdařila a rozzářila oči nejen samotným tvůrcům, ale i všem, kteří se na krásné práce přišli podívat.