22. 10. Sabina

Úvod > Kontakt > Aktuality > Matematický klokan

Matematický klokan

18.3.2016

V pátek 18. března 2016 se také na naší škole uskutečnila Mezinárodní soutěž Matematický klokan. Konala se v jeden den na všech školách celé Evropy i Austrálie, které měly zájem se soutěže zúčastnit.

Soutěž v kategorii Cvrček je určena pro žáky 2. a 3. ročníku ZŠ. Soutěžní test obsahoval 18 úloh. Čas na řešení včetně zadání byl 60 minut.

V kategoriích Klokánek (4. a 5. třída), Benjamin (6. a 7. třída) a Kadet (8. a 9. třída) bylo na řešení vymezeno 60 minut čistého času. Ve všech kategoriích soutěžící řešili 24 úloh (ve skupinách po osmi úlohách za 3, 4 a 5 bodů).

Úlohy byly podle obtížnosti rozděleny do tří částí.
Za každou správnou odpověď získal soutěžící příslušný počet bodů (3, 4 nebo 5),
za  každou nezodpovězenou úlohu body nezískal ani neztratil (0 bodů),
za každou nesprávnou odpověď se vždy odečetl 1 bod.
Žák mohl vybrat správnou odpověď z 5 nabídnutých možností (správná odpověď byla vždy jen jedna). Maximálně bylo možno získat 120 bodů. Soutěžící odpovídali na „kartu odpovědí“ zatržením nejvýše jedné z nabízených možností. Při řešení nebylo dovoleno užívat kalkulačky, tabulky ani žádnou jinou literaturu.