22. 8. Bohuslav

Zítra: Sandra

Úvod > Kontakt > Aktuality > Schlote

Schlote

V červnu t. r. se nám podařilo v rámci pomoci s profesní orientací zajistit pro naše žáky 7. a 8. ročníku exkurzi v německé firmě Schlote se sídlem v Uh. Hradišti – Jaktářích. Personální asistentka paní Mgr. Křivová si nejprve připravila prezentaci organizační struktury firmy, její historie a taktéž výrobků. Přestože společnost většinou navštěvují až  studenti středních škol technického zaměření, ocenili jsme, že dovedla svůj výklad přizpůsobit našim žákům. Firma byla založena už roku 1969 v Německu a k dnešnímu dni čítá sedm dceřiných společností v Evropě, jejich výrobky nalezneme v automobilech téměř všech světových značek a jedná se o komponenty ze železa, oceli a litiny. Tyto jsou ve výrobních halách v nepřetržitém provozu operátory opracovávány na CNC strojích, aby byly z logistického centra distribuovány k zákazníkům. Konkrétní informací pro naše žáky byla opětovná poptávka po kvalifikovaných a technicky vzdělaných  pracovnících na nejrůznějších kariérních místech a taktéž zdůraznila nezbytnost aktivního používání němčiny na téměř všech pracovních pozicích.