Úvod > Kontakt > Aktuality > Vztahy v 1. třídě - Primární prevence

Vztahy v 1. třídě - Primární prevence

Dnes jsme se s žáky 1. třídy v rámci primární prevence rizikového chování zaměřili na vztahy ve třídě. První aktivitou byla pohybová hra, kdy si žáci stoupli do kruhu a vyměnili si vždy místo ti, co mají něco společného. Například si vyměnili místo ti, kdo rádi zpívají, kdo rádi chodí do školy. Díky této hře jsme se nejen dozvěděli něco nového o spolužácích, co jsme o nich ještě nevěděli, ale navíc jsme se i pěkně protáhli. V další části jsme se zabývali již samotnými vztahy ve třídě. Žáci si sedli do kruhu a jejich úkolem bylo, aby každý poslal spolužákovi provázek a řekl nějakou svou zálibu, co ho baví. Nakonec jsme vytvořili pavučinu vztahů v naší třídě, která představovala model našich vztahů. Co by se stalo, kdyby někdo za provázek zatahal? Co by se stalo, kdyby někdo nedržel provaz pevně? I tyto otázky si můžeme přenést na model pavučiny představující vztahy ve třídě. Pokud si budeme ubližovat a nebudeme se k sobě chovat hezky, pavučina vztahů se přetrhá. Proto je potřeba, aby třída držela pospolu, spolupracovala a navzájem si pomáhala. Poté jsme si provázek posílali nazpět, abychom pavučinu rozmotali a každý žák vždy řekl něco pěkného spolužákovi, kterému provázek posílal.

Na závěr jsme si zopakovali pravidla třídy a připomněli si, že je potřeba pravidla nejen znát a umět je vyjmenovat, ale především se jimi musíme i řídit!

Letíme na Mars
Předškolička měla finále